Haber Detayı
07 Ağustos 2018 - Salı 09:05 Bu haber 15698 kez okundu
 
Kütahya Otogarı Dökülüyor
Kütahya Otogarı Bakımsızlıktan Dolayı Çok Kötü Halde
KÜTAHYA Haberi
Kütahya Otogarı Dökülüyor

Kütahya Otogarı Dökülüyor

 

 

Kütahya Otogarı Bakımsızlıktan Dolayı Çok Kötü Halde

 

 

                Yapımı esnasında uygulanan değişik mimarisi ile bir çok eleştiriye maruz kalan Kütahya Şehirlerarası terminalinin son hali görenlerin tepkilerine neden oluyor.

 

                Otobüs terminalinin şehir içinde kalması ve ihtiyaca cevap verememesi nedeni ile yeni yerine geçişi bir çok eleştiriyi de beraberinde getirmişti. Antalya otogarının bir degişik versiyonu olarak adlandırılan terminalin dış cephesi şimdiden dökülmeye başladı. Yerden bir hayli yüksekte ve de çok küçük bir alanı koruyan çatıların kaplamalarındaki son durum fotoğraflara yansırken vatandaşlarımızın tepkisini ise bir hayli sert oldu. Özellikle gelen yolcuların bekleme yaptığı alanda oluşan bu ktö manzaraya tepki veren vatandaşlarımızın şunları söyledi;

                “ Yapılışının tamamen yanlış olduğunu düşündüğümüz bir terminalin tüm uyarılara göre devam edilmesinin bu şekil ile karşımıza çıkması bizleri şaşırtmadı. Kış mevsiminin ağır yaşandığı bir memlekette her yeri baştn sona cam ile kaplanan bir terminal yapılması ilk dikkat çeken yanlış. Hele hele yağmuru ve kar yağışı bol olan ilimizin terminalinin çatıları 3-4 metre yukarı da olması ne kadar gereksizce. Çatının kendine bile hayrı yok. Şehirler arası otobüs durağında bekleyenlerin üzerinde çatı yok. Çatı olan yerlerde hiçbir insan hareketi yok.

                Gördüğünüz üzere özellikle de gelen yolcuların şehir içi servisleri beklediği yerdeki çatıların hali ise içler acısı. Kaplamalar sarkıyor. Çoğu yerde büyük gedikler oluşmuş. Bizlerin verdiği vergiler ile yapılan yatırımların bu kadar çabuk göçmesi bizim zorumuza gidiyor. İnşallah yetkililer bu ayıbı en kısa sürede giderirler.”

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Kütahya, Otogarı, Dökülüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir