Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 09:48 Bu haber 14007 kez okundu
 
Kütahya Ovacık Köyü İnlice Mahallesi 6. Yörük Şenliği Yapıldı
Kütahya Ovacık Köyü İnlice Mahallesi 6. Yörük Şenliği Yapıldı
KÜLTÜR Haberi
Kütahya Ovacık Köyü İnlice Mahallesi 6. Yörük Şenliği Yapıldı

Kütahya Ovacık Köyü İnlice Mahallesi 6. Yörük Şenliği Yapıldı.

 

Kütahya'nın Ovacık Köyü İnlice Mahallesi Sosyal yardım, kültür ve dayanışma Derneğinin  bu yıl 6.sı düzenlenen Ovacık Köyü Yörök Şenliği coşkulu sahne performanslarına ev sahipliği yaptı. Renkli görüntülerin yaşandığı şenliğine iki bin fazla kişi katıldı.

      Yaylada düzenlenen yörük şenliği ecdada, Aziz Şehitlerimize, Mehmetçiklerimize Dualar eşliğinde başladı şenlik islami sohbetle devam etti, sonrasında topluca öğlen namazının kılınması ve yemek yenmesiyle devam eden şenlikte, Dernek başkanı Kazım Güneş bir konuşma yaptı. Yörük kültürünü yaşatmak için bu şenlikleri yaptıklarını anlatan kazım Güneş katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Küçük çocukların okudukları duygusal şiirler ile herkesi mens ettiler,Yörük oyunlarının oynandığı şenlikte daha sonra halat çekme, çuval, sandalye kapmaca yarışları gerçekleştirildi.

       Şenlik Ocavık Köyü Halk oyunu ekinin gösterisi ile son buldu, ilginin yoğun olduğu İkibinden fazla kişinin katıldığı şenlik renkli görüntülere sahne oldu.

 

     Şenlik Organizasyonun Üstlene Efsane Organizasyon Yetkilisi Hakan Demirtaş "Çok güzel bir şenlik oldu, Yörük kültürünün bir sonraki nesillere bozulmadan aktarılmasında bu gibi etkinlikler çok önemli, ben başda dernek başkanı ve tüm köylülere teşekkür ederim,gerçekten çok güzel bir şenlik oldu" dedi.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Kütahya, Ovacık, Köyü, İnlice, Mahallesi, 6., Yörük, Şenliği, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir