Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 10:28 Bu haber 2936 kez okundu
 
Kütahya Tarım Fuarı 10. kez açılıyor
Kütahya Tarım Fuarı’nı bu güne kadar 900 bin ziyaretçi gezdi
KÜTAHYA Haberi
Kütahya Tarım Fuarı 10. kez açılıyor

Frig Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Varol'un yaptığı açıklamaya göre, 25-29 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan Kütahya Tarım Fuarı’nı bu güne kadar 900 bin ziyaretçi gezdiği belirtildi.

Bu yıl 100 bin ziyaretçi hedefinin aşılmasının beklendiği fuarın, 5 gün süreyle açık kalacağı ifade edildi.

300’ün üzerinde firmanın katıldığı fuarda son teknoloji ürünler sergilenecek. Ayrıca fuarda kamu kurum ve kuruluşlarının standlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının da yerleri bulunacak. Tarım İl Müdürlüğü, Ziraat Odaları, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ticaret Borsası’nın tertip komitesini oluşturan fuarda, bu yıl yine Kütahya il ve ilçelerinin dışında diğer illerden de çiftçilerin ziyareti bekleniyor.

Kütahya Belediyesi Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Kütahya 10. Tarım Fuarı için çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade eden Varol , bu yıl ziyaretçi sayısının daha da artması için çaba sarf ettiklerini söylediler.

Yetkililer, fuarın hem çiftçi için son teknoloji ile buluşma noktası olması hem de firmalar için geniş pazarlara ulaşmanın yolu olması açısından önemli olduğunu vurguladılar.

25-29 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek fuar ile Kütahya’nın ekonomik kazanımının da üst seviyelere çıkması bekleniyor.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Kütahya, Tarım, Fuarı, 10., kez, açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir