Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 09:47 Bu haber 4695 kez okundu
 
KÜTAHYA VALİSİ ÖMER TORAMAN VE EŞİ GAZİLER ONURUNA YEMEK VERDİ
VALİ TORAMAN YAŞAYAN ÇINARLAR KORE GAZİLERİNİ ZİYARET ETTİ
GÜNDEM Haberi
KÜTAHYA VALİSİ ÖMER TORAMAN VE EŞİ GAZİLER ONURUNA YEMEK VERDİ

KÜTAHYA VALİSİ ÖMER TORAMAN VE EŞİ GAZİLER ONURUNA YEMEK VERDİ


VALİ TORAMAN YAŞAYAN ÇINARLAR KORE GAZİLERİNİ ZİYARET ETTİ

 


                           İHSAN  TUNÇOĞLU 

 

 

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, 19 Eylül Gaziler Gününde Kütahya’daki Kore Gazilerini ziyaret etti. 


Vali Dr. Ömer Toraman Kore Gazisi Ali Kıran ile Evliya Çelebi Devlet Hastanesinde tedavi gören Kore Gazisi Hüseyin Tırpan’ı ziyaret edip sağlık durumu hakkında bilgiler aldı. 
Gazilerin gönlünü kazanan Vali Toraman : “Şehit aileleri ile gazileri her fırsatta ziyaret ediyoruz. Onların gönlünü alıyoruz.İhtiyaçlarını karşılıyoruz.Bizim bu davranışlarımız onlara bir lütuf değil, bir vefa borcudur.” Diyen Vali Dr. Ömer Toraman, “devletin her zaman yanlarında olduğunu”söyledi. 

 


VALİ TORAMAN VE EŞİ GAZİLER ONURUNA YEMEK VERDİ


19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ile eşi Neşe Toraman tarafından gaziler ve aileleri onuruna akşam yemeği düzenlendi.
Çok sayıda gazi ve ailesinin katıldığı programda Vali Ömer Toraman ile eşi Neşe Toraman masaları tek tek ziyaret edip gaziler ve aileleriyle sohbet etti.
19 Eylül Gaziler günü sebebiyle gaziler ve aileleriyle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Dr. Ömer Toraman, şehit ve gazi unvanlarının manevi anlamda en büyük rütbeler olduğunu söyledi. 

 


Atatürk’ün Kütahya’yı “şehit ve gaza yurdu” olarak nitelendirdiğini belirten Vali Dr. Ömer Toraman, Kütahya’nın tarihi boyunca büyük acılar çekmiş, büyük kahramanlıklar göstermiş önemli bir il olduğunu kaydetti. 


Vali Toraman konuşmasında şu ifadelere yer verdi:


BÜYÜK KAHRAMANLIKLARIN ŞEHRİ KÜTAHYA“Eskişehir - Kütahya Savaşları’ndaki kayıplarımız, acılarımız ve buna karşılık Başkomutan Meydan Muharebesi’nde gösterilen büyük fedakarlıklar, büyük kahramanlıklar hepsi bu topraklarda cereyan etmiş. Bu topraklarda 7’sinden 70’ine, kadınından erkeğine herkes büyük acılar çekmiş, fedakarlıklarda bulunmuşlar.  Çok sayıda şehit vermişiz, gazilerimiz olmuş. Onların mirasını muhafaza ediyor, yaşatmaya çalışıyoruz.”

 


MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR


“Hala görevi başında olan kahraman askerlerimiz, polisimiz, güvenlik korucularımız aynı kararlılıkla ülkemizin bağımsızlığı için mücadele ediyor.  Allah hepsini korusun kollasın.  Bizler onların sayesinde bu coğrafyada huzur ve refah içerisinde, geleceğimizden emin bir şekilde hep beraber yaşıyoruz; yaşamaya devam edeceğiz. Gaziler Günü’nüz kutlu olsun. Bütün kahraman gazilerimizi tekrar tebrik ediyor aileleriyle sağlık ve sıhhat diliyorum.” 
Programda, Gazi Şahin Günay’ın kızı Ceylin Günay’ın şiir okudu; İl Müftü Yardımcısı Mehmet Arslaner tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimiz için dua etti.

 


 İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemek programına Vali Dr. Ömer Toraman ile eşi Neşe Toraman’ın yanı sıra AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Veysel Arat, İdare Mahkemesi Başkanı Ertuğrul Turan, KSBÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Çekirdek, DPÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Aydın, Vali Yardımcıları Mustafa Güney, Halil İbrahim Ertekin ile Kenan Eskin, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, protokol üyelerinin eşleri,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Turan, İl Sağlık Müdürü İsmail Zehir ile İl Müftü Yardımcısı katıldılar.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: KÜTAHYA, VALİSİ, ÖMER, TORAMAN, VE, EŞİ, GAZİLER, ONURUNA, YEMEK, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir