Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 15:29 Bu haber 4534 kez okundu
 
Kütahya’yı Kandırmayın
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhan Yıldırım ve il yönetimi üyeleri gündeme dair bir dizi açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
Kütahya’yı Kandırmayın

Kütahya’yı Kandırmayın

 

 

                Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhan Yıldırım ve il yönetimi üyeleri gündeme dair bir dizi açıklamalarda bulundu.

 

 

                Kütahya’nın sorunlarını ve de çözüm aşamasında neler yapılabileceğinin masaya yatırıldığı toplantıya MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Kadın Kolları İl Başkanı Hülya Öztürk Merkez İlçe Başkanı İsmail Küçük ve il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldılar. Kütahya basını ile sabah saatlerinde yapılan toplantıda İl Başkanı Yıldırım, stat sorunundan yapımı yılan hikâyesine dönen şehir hastanesine kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. Her ne kadar Cumhur İttifakı bünyesinde olsalar bile Kütahya için bir şeyler ters gittiğinde bunları dile getirmek ve çözüm noktasında ellerinden geleni yapmalarının boyunlarına borç olduğunu belirten Başkan Yıldırım, düzenlenen toplantıda şu açıklamaları yaptı;

 

 

                “Bizi gerçekten çok ama çok üzen olaylar ile 2020 yılına girdik. Buradan baştan Elazığ ve Malatya’da deprem de hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken depreme maruz kalan tüm vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Ayrıca İdlib’de hain bir saldırısı sonrası şehit olan kardeşlerimizin de ruhları şad olsun diyoruz.  

 

 

                Gelelim Kütahya’mızın sıkıntı ve çözüm bekleyen problemlerine. Güzelim stadımızı hep beraber depreme dayanıklılığı olmaması sebebi ile yıktık. Yerine yenisi yapılmadan bir şeylerin yıkılması ancak maalesef sadece Kütahya’mızda yaşanılan bir durum. Bu güzelim stadımızın yerine prefabrik bir tribün yapılıyor ve bu tabanı sadece 3500 kişi kapasiteli prefabrik tribün için de Başta Sayın Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Bence bu tribün için teşekkür etmek bir yana tüm Kütahyalılardan özür dilemek lazım. Eski stadın yıkımından ve yeni stattan halen bir ses yokken tüm sporseverleri prefabrik bir tribüne mahkûm etmek anca özür dilenerek açıklanabilir. Ben tribün açıklamasını yapıyor olsam şahsen söze teşekkür ederek değil tüm Kütahyalılardan özür dileyerek başlarım.

 

 

                Depremden dolayı stadı bir kalemde yıkarken ben hastanelerimiz konusunda da bir şeyler söylemek istiyorum. Mevcut hastanelerimiz depreme ne kadar dayanıklı. Bence deprem anı göz önüne alındığında en son yıkılacak yeri yıktık. Hastanelerimizin durumu stattan daha öncelikli ve daha vahim durumda. Özellikle şehir hastanesi konusunda halen net bir açıklama yapılmıyor. Milletvekilleri ve il yöneticileri sürekli olarak şehir hastanesi ile ilgili açıklamalar yapıyorlar ama halen ortada bir şeyler yok. Yüklenici firma tarafından kimseye bir açıklama yapılmıyor. Sonuç itibari ile şehir hastanesi konusunda da net bir gelişme yok. MHP İl Teşkilatı olarak nu konunun yakından takipçisiyiz.

 

 

                Milletvekilimiz Sayın Ahmet Erbaş ve Belediye Başkanımız Sayın Alim Işık ile birlikte Kütahya’nın zincirlerini kıracağı ve yükselişe geçeceği bir takım konular hakkında araştırmalar ve girişimler yaptık. Örneğin termal turizm konusunda yaptığımız tüm araştırmalarda yanı başımızdaki AfyonKarahisar ilinin muazzam bir atılım içerisinde olduğunu ibretle takip ettik. Örneğin Kütahya’nın 2019 yılında termal turizm de ağırladığı misafir sayısı 365 bin iken AfyonKarahisar ilinin 2020 yılı termal turizmde kendilerine koydukları hedef misafir sayısı 2 milyon. 2019 yılında da bu rakama bir hayli yaklaştıklarını öğrendik. Termal turizmin başkenti biz iken komşu illerin rekor kırarak illerine katkı sağlamalarını hazmedemiyoruz. Nu konuda en kısa zamanda araştırmalarımızı bitirip gerekli adımları atacağız.

 

 

                Şehrimizde bir başka merak konusu olan konu ise 2.O.S.B’ye yapılması planlanan kağıt fabrikası konusu. Fabrikanın yapılması için harfiyat aşamasına kadar gelindiği ve konunun orada tıkandığını öğrendik. Birileri veya hutta bir yerlerden bu fabrikanın yapılmaması için girişimler olduğuna dair bazı haberler bizim de kulağımıza geldi. İlk etapta Kütahya’mıza 500 kişilik bir personel ile hizmet edecek olan bu fabrikanın Kütahya’mıza faydası ise 1500 kişiyi bulacak. Neden dolayı ve hangi sebeple bu fabrikanın yapım aşamasında durdurulduğuna dair hiçbir yerden hiçbir şekilde bir açıklama gelmiyor. Sadece basın ulaşabildiği bilgileri paylaşıyor. Biz ise bu konuda çok daha vahim bazı bilgiler aldık. Bu fabrikanın çevre illerden orada kurulması için teklifler sunulduğunu ve ciddi anlamda değerlendirildiğini öğrendik. Biz bu yatımın her ne olursa olsun Kütahya’da kalmasını istiyoruz. Bu yatırımın başka bir ile gitmeden bir an önce fabrikadan ve de 2. O.S.B müdürlüğünden açıklamalar bekliyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı olarak bu konunun yakından takipçisi olacağımız ve de bir bilgiye ulaşmamız halinde en kısa sürede tüm kamu oyu ile paylaşacağımızı belirtmek isteriz.

 

 

                Turizm konusunda da garip bazı örnekler verebilirim. Frig Vadisinin en fazla yerleşim alanı Kütahya sınırları içerisinde iken maalesef bu konuda da yıllardır geride kaldığımızı üzülerek belirtmek isterim. Yine aynı Afyon karahisar ilimiz sadece Frig Vadisinde yıllık 100 bin insanımızı ağırlıyor. Bu konu hakkında da bir takım girişimlerimiz var ve en kısa sürede bu girişimleri hayata sokarak turizm konusunda yeni bir kapı açmak ve işsizliğe bir nebze olsun çare olmak amacındayız.

 

 

                Şehrimizde bulunan Hava Er Eğitim Tugayımıza hemen hemen her sene yaklaşık olarak yapılan hesaplamalara göre 250 bin vatandaşımız yemin töreni ve ziyaret amacı ile geliyor. Bu ziyaretçilerin hemen hemen hepsi şehrimizi ziyaret etmeden çevre yolundan direk olarak gidiyor. Amacımız bu vatandaşlarımızı şehir merkezine sokarak ekonomimizi bir nebze olsun rahatlatmak. Bu konu ile ilgili de gerekli birimlerimiz çalışmalarını başlattılar. Gelişmeleri vatandaşlarımız ile paylaşacağız. 

 

 

                Bahsettiğimiz konular gibi bir çok daha var aslında. Bizim burada belirtmek istediğimiz şey şu. Konular ile ilgili olarak herkes bir şeyler konuşuyorlar ama yetkili ve konu ile direk ilgisi olan hiç kimse herhangi bir açıklama yapmıyor. Ortalıkta ne derece doğru olduğu bilinmeyen birçok bilgi geziyor ama sonuç ile ilgili olan hiçbir şey yok. Biz Cumhur İttifakındayız fakat Kütahya’mızı yakından ilgilendiren hiçbir konu hakkında sessiz kalamayız. Parti Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin dediği bir sözü kendimize düstur edindik. Kendileri her zaman önce devletim ve milletim sonra partim ve ben der. Bizde aynı görüşte ve çizgideyiz. Bir an önce Kütahya’nın hak ettiği yerlere gelmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biz bu siyasete girip görevlere talip olmadan önce de dediğimiz gibi elimizi taşın altına değil tüm vücudumuzu taşın altına koymaya hazırız” dedi.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Kütahya’yı, Kandırmayın, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir