Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 11:09 Bu haber 4957 kez okundu
 
KÜTAHYALILAR, AACHEN'DE DERNEK KURDU
KÜTAHYALILAR, AACHEN'DE DERNEK KURDU
KÜTAHYA Haberi
KÜTAHYALILAR, AACHEN'DE DERNEK KURDU

KÜTAHYALILAR, AACHEN'DE DERNEK

KURDU

 

 

Almanya'nın Aachen kenti ve çevresinde yaşayan Kütahyalılar,  Aachen'de yöre derneği kurdu. Seçilen yeni  yönetim, derneğin resmiyete kavuşması için çalışmalara hız verdi.

 

 

Kütahyalılar işadamı Kenan Yiğit’in ofisinde bir araya gelirkenMehmet Yaman, Ali Baştürk, Abdullah Yaşar ,İsmail Ertürk, Güngör Şahin, Yusuf Özkul , Ali İmdat Akkaya , Veli Kalem, Ramazan Çubuk yeni kurulan derneğin kurucu yönetim kurulunu oluşturdular. Kütahyalılar tarafından Aachen'de kurulan derneğin adı ise, Aachen Kütahyalılar Kültür Derneği şeklinde belirlendi.

 

Kütahyalılar, Aachen'de dernek kurduKütahyalılar, Aachen'de dernek kurdu

Tüzüğün hazırlanması ve kabulünün ardından başkanlığa Mehmet Yaman ikinci Başkanlığa Abdullah Yaşar, sekreterliğKenan Yiğit ve muhasebeye İsmail Ertürk seçildi. Yönetimin belirlenmesiyle başkanlık görevini üstlenen Mehmet Yaman, ‘’Kütahya'mızın kültür ve geleneklerini yaşatmak ve tanıtmak amacı ile yola çıktık. Aachen ve çevresinde hemşehrilerimize ve yurttaşlarımıza hizmetlerde bulunmaya gayret edeceğiz” dedi.

 

BAŞKANLARDAN YENİ DERNEĞE TAM DESTEK

Aachen Kütahyalılar Kültür Derneği Başkanı Mehmet YamanAachen Kütahyalılar Kültür Derneği Başkanı Mehmet Yaman

Avrupa Kütahyalılar İnisiyatif Federasyon Başkanı Adil Emsen “Derneğimizin, Aachen'de yaşayan hemşehrilerimizeve orada okuyan ve okumaya gelecek olan gençlerimize destek vereceklerini ve sosyal çalışmalard yapacaklarından eminiz. Hemşehrilerimize ve Başkanımız Mehmet Yaman bey'e, teşekkür eder başarıı temenni ederiz“ sözleriyle kurulan yönetime destek verdi.

 

BİRİZ , İRİYİZ , DİRİYİZ ÇÜNKÜ KÜTAHYALIYIZ

 

Wuppertal Kütahyalılar dernek ve Federasyon Başkan Yardımcısı İsmail Taşcıoğlu “Aachen, Hollanda ve Belçika’ya sınır şehri ve Almanya'nın önemli üniversite şehirlerinden biri. Aachen’de Kütahyalı dernek kurulması bizleri sevindirmiştir . Bizler hem imparatorluk hem de cumhuriyet kurulan toprakların insanlarıyız , Bizler Avrupa'da biriz, iriyiz , diriyiz, çünkü Kütahyalıyız. Hiçbir şekilde fitne ve fesatçılığa fırsat vermeyeceğiz, Mehmet Yaman Başkanımıza tebrik eder hayırlara vesile olmasını dileriz’’ şeklinde yeni derneğin yanında olduklarını belirtti.

 

Kaynak:Muhabirce

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜTAHYALILAR,, AACHEN'DE, DERNEK, KURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir