Haber Detayı
21 Nisan 2020 - Salı 02:35 Bu haber 1507 kez okundu
 
Maske İhtiyacı Ciddiye Alınmalı
Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Dr Zeliha Aksaz Şahbaz, halkın maske ihtiyacının bir an önce karşılanması gerektiğini ifade etti
GÜNDEM Haberi
Maske İhtiyacı Ciddiye Alınmalı

Maske İhtiyacı Ciddiye Alınmalı

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Dr Zeliha Aksaz Şahbaz, halkın maske ihtiyacının bir an önce karşılanması gerektiğini ifade etti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, “Tüm dünyada büyük bir ölümcül Pandemi yaratan Korona Virüsü ülkemizde de her gün binlerce insanımızı enfekte etmekte ve resmi rakamlarla yüzün üzerinde insanımızın da canına mal olmaktadır. Bu büyük insani krizden aylar öncesinde Çin’de ortaya çıktığında tüm dünya haberdar edilirken, AKP iktidarı yeterli önlemleri almayarak halkımızı tehlikeye atmıştır. Korunma için Evde Kal çağrılarına halkımız olumlu yanıt vermiştir ve olabildiğince sosyal mesafeyi koruyarak evde kalmaktadır. Hastalığın en önemli korunma yöntemi maske kullanımıdır. Zorunlu hallerde evden çıkan vatandaşlarımız daha önce karaborsa bile olsa maske edinebiliyordu. Satışı yasaklanan ve önce PTT daha sonra da eczaneler aracılığıyla ücretsiz dağıtılacağı söylenen maskeler bir türlü halkımıza ulaştırılmamıştır. Korona Virüs pandemisi öncesi tanesi otuz kuruştan serbestçe satılan cerrahi maskeler neden yok olmuştur? Her gün milyonlarca maskenin üretildiği ülkemizde bu maskeler nereye gitmektedir? Kimler tarafından satın alınarak halka ulaşımı engellenmektedir? Halkının ihtiyacını karşılayamazken diğer ülkelere yardım adı altında maske gönderdiğini ifade eden AKP iktidarı halkımızı çok büyük bir hayati tehdit altında bırakmaktadır. Sağlığımız ve insanlarımızın hayatı birinci önceliğimizdir. Halkımızın maske ihtiyacını bile karşılamaktan uzak olan AKP iktidarı insanımızı bu büyük sağlık krizinde yalnız bırakmıştır. Halkımızın maske ihtiyacı bir an önce karşılanmalıdır.” İfadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Maske, İhtiyacı, Ciddiye, Alınmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir