Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 15:31 Bu haber 5662 kez okundu
 
MEHMETÇİKLER İÇİN BİRİKTİRDİĞİ HARÇLIĞINI VALİ NAYİR’E TESLİM ETTİ
AFRİN’DEKİ MEHMETÇİKLER İÇİN BİRİKTİRDİĞİ HARÇLIĞINI VALİ’YE TESLİM ETTİ
KÜTAHYA Haberi
 MEHMETÇİKLER İÇİN BİRİKTİRDİĞİ HARÇLIĞINI VALİ NAYİR’E TESLİM ETTİ

AFRİN’DEKİ MEHMETÇİKLER İÇİN BİRİKTİRDİĞİ HARÇLIĞINI VALİ’YE TESLİM ETTİ

Kadir Adlım Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Yakup Güven, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye’nin Halep iline bağlı Afrin ilçesinde başlattığı operasyonda görev alan Mehmetçiklere göndermek üzere harçlıklarından biriktirdiği parayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teslim etti. 

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kadir Adlım Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Yakup Güven ile annesi Fehime Güven’i makamında ağırladı. 

Duyarlı davranışından dolayı Yakup Güven’e teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Zeytin Dalı Harekatı için herhangi bir yardım kampanyası başlatılmadığını ancak minik öğrencinin yardımının değerlendirileceğini kaydetti. 

Türkiye’nin savaştan değil barıştan yana olduğuna dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, ülke sınırlarında güven ve istikrarın sağlanması için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın 7’den 70’e destek gördüğünü, Yakup’un da bu desteğin bir parçası olduğunu söyledi. 

“SAVAŞ İSTEMİYORUZ, BİZİ TEHDİT EDEN UNSURLARI KALDIRMAK İSTİYORUZ”

Vali Nayir, “Biz savaştan yana değil, barıştan yanayız. Keşke dünyada hep barış var olmuş olsa; ama bizi tehdit eden unsurlar da var olduğu müddetçe biz savaşı da göze almak zorundayız. Eğer sınırlarımıza yakın bir yerde düşmanlar gelip yerleşecekse biz onları da oradan temizlemek, kendi vatanımızın güvenliğini de sağlamak zorundayız. Şu andaki yürüttüğümüz harekatın adı da “Zeytin Dalı Harekatı.” Zeytin dalı barışın simgesidir. Biz aslında savaş istemiyoruz, bizi orada tehdit eden unsurları kaldırmak istiyoruz. Eğer onlar kendiliğinden çekilirse bizim oradaki müdahalemiz de biter. Dolayısıyla biz ülke olarak birlik, beraberlik içinde büyüğümüzle, küçüğümüzle, kadınımızla, erkeğimizle bugün bu yapılan harekatın arkasında duruyor, onları destekliyoruz. Senin yaptığın da bunun bir parçası. Sen de biriktirdiğin harçlığınla destek vermeye hazır olduğunu söylüyorsun. Dua edelim askerimiz gittiği gibi sağ salim geri dönüp gelsin, bu harekatı başarıyla tamamlamış olsunlar” diye konuştu. 

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kadir Adlım Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Yakup Güven’i tebrik edip, hediye verdi.
Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: , MEHMETÇİKLER, İÇİN, BİRİKTİRDİĞİ, HARÇLIĞINI, VALİ, NAYİR’E, TESLİM, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir