Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 12:12 Bu haber 7605 kez okundu
 
MHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Açıklaması
MHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Açıklaması
SİYASET Haberi
MHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Açıklaması

MHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Açıklaması

 

 

MHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Alim Işık yaptığı basın açıklaması ile Kütahya'nın sorunlarını çözeceklerini dile getirdi.

 

 

Kütahya Belediye Başkan adayı Alim Işık kendilerine gösterilen yoğun ilgiden de oldukça memnun olduğunu ifade ederken Belediyecilik ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; "Öncelikle bu seçimlerde aday olan herkese ve ülkemize hayırlar getirmesi  temennisinde bulunarak sözlerime başlamak istiyorum. Bu seçimler milletvekili seçimlerinde olduğu gibi vatandaşlarımızın önünde değişik alternatiflerin olduğu  seçimler olmayıp, her seçim bölgesinde bir belediye başkanının ve birlikte çalışacağı belediye meclis üyesi ile il genel meclis üyelerinin seçileceği, ayrıca mahallelerde de bir mahalle muhtarının seçileceği önemli seçimler.

 

Aynı şekilde milletvekilleri seçimleri gibi meclis kararıyla erken seçim kararının alınmayıp Anayasa hükmü gereğince 5 yılda bir tekrarlanacak ve seçim tarihinin de 5. yılın son pazar günü olacağı bir seçime gidiyoruz. Dolayısı ile vatandaşlarımızın yapacağı tercihler önümüzdeki 5 yıl boyunca bu yerel idareyi belirleyecek olan seçimlerdir. Bu nedenle Kütahya'mızın ben, gerek ilçelerinde gerekse beldelerinde, gerekse il merkezinde doğru ekiplerle yönetileceği ve Kütahya'mızın temel sorunu olan göç sorununu durduracağı, ayrıca yaşlanmış nüfusunun da normalleştireceği bir yönetim anlayışını tercih edeceği seçimler olarak değerlendiriyorum. Kütahya'mızdan şu anda memleketimizi işsizlik nedeniyle terk etmek durumunda kalan gençlerimizin ilimizde kalması ve yeni istihdam alanlarının arttırılması ayrıca Kütahya'mızın gerek tarihi, gerek kültürel, gerekse doğal zenginliklerini ülkemizin diğer illerinde yaşayan vatandaşlarımızın da hizmetine sunacak yeni projelerle bir anda tanıtımının artacağı bir dönemde inşallah Milliyetçi Hareket Partisi belediye başkanlığının bunu başarabileceğini düşünüyoruz.

 

 

Tabi ki Belediye Başkanlığı birikim işidir, ekip işidir, her şeyden öne bir sevda işidir ve ciddi bir tecrübe işidir. Milletimizin karar verirken bunları da göz önünde bulunduracağını düşünüyoruz. Dolayısıyla Kütahya'mızda böyle bir seçimde yarışan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Hakkımızda hayırlısı ne ise rabbim onu nasip eylesin diyorum, hem şahıslarımıza ve hem de ülkemize hayırlı bir sonuç eylesin. " 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, Kütahya, Belediye, Başkan, Adayı, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir