Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 12:30 Bu haber 8961 kez okundu
 
Motor Kaçağı Tespiti Artık Kütahya'da
KÜTAHYA'DA BİR İLK
EKONOMİ Haberi
Motor Kaçağı Tespiti Artık Kütahya'da

KÜTAHYA'DA BİR İLK

 

 Türkiye’nin en yaygın bayi ağına sahip Pilot Garage Oto ekspertiz firmasının Kütahya bayisi Kütahya Elit Oto bir ilke daha imza atarak, araç kullanıcılarının korkulu rüyası olan Motor Yanma Odası Kaçak (Silindir Kapak Conta Kaçak ) testini 100 doğrulukla tespit eden CS Motor’un Kütahya bayiliğini de bünyesine kattı. 

 

     CS Motor testin bayiliğinin kendileri için çok önemli bir adım olduğunu belirten firma yetkilisi Sayın Kemal AKSOY, bu sayede hali hazırda sunmakta oldukları oto ekspertizlik hizmeti ile birlikte sunacakları Motor Yanma Odası Kaçak testi uygulamasının müşterilerin kafasındaki birçok soru işaretine cevap olacağını belirtti. firma yetkilisi sözlerine müşterilerine bir müjde vererek devam etti. Sayın AKSOY, ürün bilinilirliğinin artması ve müşterilerin bu konuda daha da bilinçlenmesi amacıyla Ocak ve Şubat aylarında Ekspertizlik hizmetinden faydalanan müşterilerine Motor Yanma Odası Kaçak testini hediye edeceklerini belirtti.

 

CS Grup yetkilisi Sayın Ercan EMANET, benzin, LPG ve dizel ile çalışan tüm otomobil ve ağır vasıtalarda kullanılabilen CS Motor Test ile ilgili yaptığı açıklamada; "Halkımızın araç motorlarında meydana gelen arızalar neticesinde çeşitli sıkıntılar yaşamasını ve bu arızalar nedeniyle yüksek maliyetlerle karşılaşmalarını önlemek amacıyla CS Motor Test kitini geliştirdik. Test kitini kullanmak için usta olmaya gerek yok.  Bayan araç sahiplerinin bile kolaylıkla kullanıp, araç motor performansı hakkında sonuç alabileceği bir test kiti ürettik" dedi.

 

Ürün hakkındaki bilgileri paylaşan Sayın Ercan EMANET,Türkiye'de üretilen CS Motor Test hem ikinci el araç alımlarında hem de hali hazırda kullanılan araçların motor performanslarını önceden öğrenip olası arızalar için önlem alınabilmesini sağladığını belirtti.

 

Ercan Bey tarafından yapılan teknik açıklamada ise; "Sağlam ve düzgün çalışan bir motorda soğutma suyu blok, üst silindir kapağı ve silindir kapak contası ile yanma odasından izoledir yani soğutma suyu kesinlikle yanma odasına sızmaz ulaşamaz. Zaman içerisinde oluşan aşınmalar, yıpranmalar veya ısınıp soğumadan kaynaklı metal yorgunluğu nedeni ile oluşan kılcal çatlaklar nedeni ile mevcut izolasyon bozulur ve yanma odasına su, suya ise yanma sonucu oluşan atık gazlar girmeye başlar. Çok düşük seviyelerde başlayan yanma odası kaçağı zamanla büyüyerek kaçağın olduğu bölgede 'gizli hararet' denilen ısı yükselmelerine sebep olur. Bu da o bölgede ki metalin yorularak, zayıflamasına ve çatlamasına neden olur. Gömlek, blok veya üst silindir kapağı çatlakları oluşabilir. Sonunda kaçak yeterli büyüklüğe ulaştığında gizli hararet yerini motor hararetine bırakır ve araç yolda kalır. Kapak eğilmesi, çatlaması, gömlek veya blok çatlağı gibi durumlar ise tamamen o an ki koşullara ve şansa bağlıdır. İşte CS Motor Test tüm bu olası motor arızalarını çok basit uygulanabilirlikle önceden tespit ederek kullanıcılarına araç motor performansı hakkında kesin bilgi verecek şekilde üretildi" bilgileri yer alıyor. 

 

Kaynak: Editör: İlknur ERGİN
Etiketler: Motor, Kaçağı, Tespiti, Artık, Kütahya'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir