Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 00:22 Bu haber 2186 kez okundu
 
Müftü Demirtaş İlçelerde Ziyarette Bulundu
Kısa bir süre önce göreve başlayan Kütahya Müftüsü Hüseyin Demirtaş; Şaphane, Pazarlar ve Simav ilçelerini ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Müftü Demirtaş İlçelerde Ziyarette Bulundu

Müftü Demirtaş İlçelerde Ziyarette Bulundu

 

Kısa bir süre önce göreve başlayan Kütahya Müftüsü Hüseyin Demirtaş; Şaphane, Pazarlar ve Simav ilçelerini ziyaret etti.

 

Şaphane ve Pazarlar ilçelerinde Kaymakam ve Belediye Başkanlarını makamlarında ziyaret eden İl Müftüsü Demirtaş, İlçe Müftülük hizmetleri, gençlik merkezleri çalışmaları ve Kur’an kursları faaliyetleri hakkında ilçe müftülerinden bilgi aldı.

Şaphane ve Pazarlar ilçelerinden sonra Simav’a geçen İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim’i makamında ziyaret etti. Simav Müftülüğüne bağlı hafızlık yatılı ve 4-6 yaş grubu Kur’an kursları ile gençlik merkezini ziyaret eden İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ilçe müftülüklerimiz tarafından ilçelerde yürütülen faaliyetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Bir yerde faydalı olmak için hizmet verilecek ortamı, hizmet verilecek kişileri tanımak gerekir. Bizde hizmet yerlerini tanımak yapılan çalışmaları yerinde görmek için fırsat buldukça ilçelerimizi ziyaret ediyor, yapılan çalışmalar hakkında ilçe müftülerimizden bilgi alıyoruz. 2 Haziran tarihi itibarı ile Kütahya Müftüsü olarak göreve başladım. Göreve başlamakla birlikte büyük bir emaneti ve sorumluluğu üzerime almış bulunuyorum. Bu öyle bir emanet ki, bir taraftan dünyamızı öbür taraftan ahiretimizi içerisinde barındırmaktadır. İlimiz merkez ve ilçelerde din hizmetleri açısından büyük bir gelişmişlik görüyorum. Bu dini gelişmişlik, hem hayırsever halkımızın dindarlığı hem de burada görev yapan başta müftülerimiz olmak üzere bütün görevlilerimizin özverili çalışmalarının neticesidir. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizde bu hizmetleri daha da ileri götürmek için olanca gücümüzle çalışacağız.” diye konuştu.

 

Simav ziyaretinde son olarak Boğazköy Beldesi Hafız Hasan Takak Kur’an Kursu ve Hasan Takak Hocaefendiyi ziyaret eden İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş; hafızlık eğitiminin çok önemli olduğunu, Hasan Takak hocaefendinin yürüttüğü Kur’an hizmetlerinin ve yetiştirdiği hafızların Türkiye’ye mal olduğunu dile getirdi.

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Müftü, Demirtaş, İlçelerde, Ziyarette, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir