Haber Detayı
08 Kasım 2021 - Pazartesi 14:24 Bu haber 1412 kez okundu
 
NİDA OLÇAR SERT KONUŞTU
ÇİNİÇİLER ÇARŞISI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NİDA OLÇAR" ÇİNİÇİLER ÇARŞISINA BİR MİLYON ARAÇ PJOJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ"DEDİ.
KÜLTÜR Haberi
NİDA OLÇAR SERT KONUŞTU

ÇİNİÇİLER ÇARŞISI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NİDA OLÇAR" ÇİNİÇİLER ÇARŞISINA BİR MİLYON ARAÇ PJOJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ"DEDİ

 

Bildiğiniz üzere 7 Ağustos 2021 tarihinde yapılan Genel Kurul ile Çiniciler Çarşısı yönetimine arkadaşlarımla SEÇİM ile geldik. Hemen sonrasında Yönetim kurulu olarak hiçbirimiz huzur hakkı yani bedel almadan büyük bir özveriyle kolları sıvadık. Çiniciler çarşısında ticari faaliyetim olmamasına rağmen yönetim kurulu başkanı olarak 258 dükkâna hizmet ediyorum. Videomuzda izlediğiniz üzere çok kısa bir sürede güzel işlere imza attık. Valimiz Sayın Ali Çelik Beyin talimatıyla çarşı giriş yolları düzenlendi, Belediye Başkanımız Sayın Alim Işık ise Belediyemizin tüm birimlerini seferber ederek önümüzü açtı. Yıllardır kaldırılamayan tır sorunu Şoförler odası başkanımız Sayın İlyas beyin  girişimi ile çözüme kavuşarak tur otobüsleri ve ziyaretçi otoparkına çevrildi. Akmayan çeşmemize su verildi , mescidimiz yenilendi,  üzerinde 25 yıllık etiketi bulunan çarşı camları ilk kez silindi.36 bin metre kare alanda kurulan çarşının çatıları ve olukları temizlenerek Ortalama 100 araç pislik ve çöp atılarak çarşımız yeni yüzüne kavuştu. Ve tüm bu çalışmalar Pandemiden yeni çıkan çarşı esnafımızın cebinden 1 kuruş çıkmadan Kurumlarımız ve sponsorlarımız ile yapıldı. Yönetim olarak çok takdir ve teşekkür aldık. Allah a şükür İlk meyvemizi de toplamaya başladık.29 Ekim haftasında Kütahya’dan geçen misafirlerimizin Yoğun ilgisiyle çiniciler Çarşısı esnafımızın yüzü güldü, çarşımız doldu taştı emeğin karşılığını bulan satışlarımız oldu. Çarşımız için yeni tur anlaşmaları yapıldı.

 

Öncelikle Emeği geçen tüm kurumlarımıza teşekkür ediyoruz, yönetim kurulu olarak emeklerimiz tüm hakkımız Çiniciler Çarşısı esnafımıza helal olsun.

 

Şimdi ye kadar aldığımız takdir ve teşekkürleri Kabul ettik ve gelecek her eleştiriye de açık olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Ama haklı ve dürüst olmak şartıyla !

İstanbul un Kapalı Çarşısı ne ise ! Çanakkale nin Aynalı Çarşısı ne ise ! Gaziantep ‘ in Bakırcılar Çarşısı ne ise burası da Kütahya’nın Çiniciler Çarşısı’ dır !! ÇİNİ SANATÇILARININ VE ÇİNİ ESNAFININDIR !!

Çarşımızda yaklaşık 1000 kişi de istihdam edilmektedir. Kanunen Çarşı Yönetim planında Çiniciler Çarşısı olarak geçmektedir. Yine Yapılan son Genel Kurul da oy çokluğu ile sucukçu, tatlıcı , börekçi , matbaacı gibi harici sektörlerin  faaliyetlerinin kısıtlanması kararı alınmıştır. İlk etapta tespit edilen Harici sektör 21 firmaya yasal tebligat yapılarak Çiniciler çarşısını biz çinicilere bırakmaları istenmiştir. Birçoğunun yasal ruhsatı bulunmadığı gibi tozlu çini ortamında koridorlarda börek, pasta yaparak halk sağlığı ile oynamaktadırlar. Şimdi soruyorum ben gitsem Gıdacılar sitesinin tam ortasına tozlu çamurlu atölye kursam bu uygun olur mu? Gıdacılar yada halk bunu ister mi ? Yine tebligat gönderdiğimiz milyonlarca cirosu olduğunu ifade eden 2-3 stokçu -fincancı 258 dükkanın hakkına girerek onların ortak alanlarına paletler koyarak küçük esnafa engel olmakta çarşımızı algısız vergisiz bedava depoya çevirdiği gibi saltanatı sona erecek korkusuyla insanları provokede etmekte ve 2. Çarşının ticaretine engel olmaktadır.. DÜŞÜNÜN adamlar 2. Çarşının tuvaletini kapatıp kendisine depo yapmış! Bunlara artık hayır dediğimiz için   Çarşı yönetimi olarak kendi yetkimiz dahilinde üzerimize düşen yasal süreci başlattık. Sürecin bundan sonrası hukuki çerçevede Resmî Kurumların yetkisi dahilinde yönetilecektir. Çini üreticisi ve işletmecisi arkadaşlarımızın haklarını sonuna kadar savunacağız. Elbette ki çarşıda ki 258 dükkândan birilerinin çıkarlarına ters düşeceğiz. Çünkü çarşının güçlenmesi menfaatleri ile çakışacaktır. Aslı astarı olmayan dedikodularla bizi devletimiz ile esnafımız ile siyasi partilerimiz ile karşı karşıya getirmelerine asla müsaade etmeyeceğiz.

Yalan yanlış ifadeler ile orada bulunan çini üreticilerini çıkartacağımız dedikodusuyla kapağında farklı açıklamasında farklı yazıp; arka sayfasına nereye verilmek üzere belli olmayan imzalar toplanmakta.  Türkiye Hukuk devletidir mağdur olduğunu düşünen esnafımız alavere dalavere çevirerek değil hakkını hukuken aramalıdır.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: NİDA, OLÇAR, SERT, KONUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir