Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 09:36 Bu haber 6321 kez okundu
 
Öğrenciler Ve Belediye Başkanı Piknik Alanını Temizledi
Öğrenciler Ve Belediye Başkanı Piknik Alanını Temizledi
YAŞAM Haberi
Öğrenciler Ve Belediye Başkanı Piknik Alanını Temizledi

Öğrenciler Ve Belediye Başkanı Piknik Alanını Temizledi

 

 

Başkan Saraçoğlu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kütahya Şubesi’nin başlattığı yaz okuluna katılan öğrenciler ile öğretmenlerle bir araya gerek, Kent Ormanı mesire alanında farkındalık oluşturmak amacıyla çöp toplama etkinliğine katıldı.

 

 

Mesire alanında gruplara ayrılan yaklaşık 100 öğrenci, ellerine eldiven takarak çöpleri toplayıp poşetlere doldurdu.

 

Etkinliğe katılarak öğrencilerle birlikte çöp toplayan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, öğrencilere duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

 

Öğrencilerin açılan yaz okulları boyunca çeşitli alanlarda eğitim gördüklerini, bu eğitimlerden bir tanesinin de çevre bilinci olduğunu belirten Başkan Saraçoğlu, "Kütahya’mız yüzde 56’sı ormanlarla kaplı bir şehir. Bunun yanında şehrimizde birçok mesire alanımız mevcut. Biz belediye olarak şehrimizi temiz tutmak adına çalışmalar yapıyoruz. Ama şehirler sadece belediyelerin yaptığı çalışmalarla temiz olmaz. İnsanlarımızın da çevre bilinci ile hareket ederek hem şehri hem mesire alanları temiz tutması da çok çok önemli. Burada çocuklarımız çok güzel bir iş yapıyorlar. Ayrıca çocuklarımıza bu anlamda önemli görevler de düşüyor. Aileleri ile birlikte pikniğe gelen çocukların büyüklerini çöpleri yerlere atmamaları konusunda uyarmaları bizim söylememizden daha etkili olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Öğrenciler, Ve, Belediye, Başkanı, Piknik, Alanını, Temizledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir