Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 09:28 Bu haber 7215 kez okundu
 
Ölmek mi Lazım..
2. Organize Sanayi Kavsağında İlla Ölmek mi Lazım..
KÜTAHYA Haberi
Ölmek mi Lazım..

Ölmek mi Lazım..

 

2. Organize Sanayi Kavsağında İlla Ölmek mi Lazım..

 

                Şehrimizin ağır sanayi sektöründeki lokomotiflerinden olan 2. Organize Sanayi Bölgesi girişindeki kavşaktaki sıkıntı her geçen gün biraz daha artarken vatandaşlarımız büyüyerek gelen bu tehlikeye yetkililerin bir an önce önlem almasını istiyor.

 

                Her sabah işe başlama ve her akşam iş çıkışı saatlerinde kavşakta yaşanan keşmekeş olayın boyutlarını arttırıyor. Bazı anlarda ölüm riski yüksek kazalarından ramak kala kurtulan araçlar yürekleri ağızlara getiriyor. Her sabah aynı kaosu yaşayan işçiler isyan ederken vatandaşlarımızda bu durumdan bir hayli şikayetçi. Konu ile ilgili düşüncelerini paylaşan vatandaşlarımız şunları dile getirdi;

 

                “ Burada ki bütün fabrikaların vardiye saatleri hemen hemen aynı. Bütün servisler aynı anda ya buraya giriş yapmak için yada çıkış yapmak için bu kavşağı kullanıyor. Kütahyamızın Eskişehir ve İstanbul yolu olan bu yol zaten normal şartlarda da yoğun olduğunu düşündüğünüzde durumun ne kadar kritik olduğunu söylememize gerek yok. Her gün onlarca servis aracı içerisinde yüzlerce işçiyi çalıştıkları fabrikaya yetiştirebilmek için bu kavşakta uzun kuyrukla oluşturuyor. Vardiye saatleri yaklaştığında burada uzun kuyruklar oluşuyor. Yeri geliyor trafik kilitlenme noktasına geliyor.

                Bizler burada vahim bir olay ve can kaybı olmaması için şimdiden yetkilileri uyarmak istiyoruz. Belki belirli saatlerde sisteme giren ışıklandırma olabilir. Başka bir önerimizde yoğunluk olan saatlerde burada bir trafik ekibi olabilir. Tekrar söylemek isteriz ki bu haliyle biraz daha devam edilirse ciddi sonuçları olan kazalar meydana gelebilir.”

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Ölmek, mi, Lazım..,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir