Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 13:41 Bu haber 5470 kez okundu
 
ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN
ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN
KÜTAHYA Haberi
ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

 

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74. maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle; ''Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar'' hükmü getirilmiştir.
 
 
Bu amaçla İçişleri Bakanlığı tarafından ''Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın'' sloganıyla 2019 yılı ''Yaya Öncelikli Trafik'' yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek kampanya yapılması kararlaştırılmıştır.
 
 
Yıl boyunca yapılacak kampanya faaliyetlerinin başlatılması ve etkin bir farkındalık sağlanması için 6 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 12.00-13.30 saatleri arasında tüm illerde eş zamanlı olarak devletin tüm unsurları ile “Trafikte Yaya Önceliği Bilincini” oluşturmak üzere etkinlik düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.
 
 
Bu doğrulta da; ilimiz ve tüm ilçelerinde eş zamanlı olmak üzere 6 Şubat 2019 Çarşamba günü 12.00-13.30 saatleri arasında Kütahya Valiliği önünden başlayacak ve Fatih Sultan Mehmet Bulvarı (Belediye önü) ile devam edecek olan ''Yaya Öncelikli Trafik'' etkinliği Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ve tüm kurum, kuruluşların katılımlarıyla gerçekleştirilecektir.
 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖNCELİK, HAYATIN,, ÖNCELİK, YAYANIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir