Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 10:44 Bu haber 8727 kez okundu
 
ÖNSAY "KÜTAHYA'YI BİZİMLE BİRLİKTE GÜZEL BİR GELECEK BEKLİYOR"
KÜTAHYA'YI BİZİMLE BİRLİKTE GÜZEL BİR GELECEK BEKLİYOR
SİYASET Haberi
ÖNSAY

   KÜTAHYA'YI BİZİMLE BİRLİKTE GÜZEL BİR GELECEK BEKLİYOR

 

    2019’da yapılacak olan yerel seçimler için aday adaylığı süreci hızla devam etmekte. 10 Kasım 2018 tarihinde saat 15.00’te Kütahya Ak Parti İl Başkanlığında Mustafa ÖNSAY aday adaylığını açıkladı. Yaptığı konuşmada Kütahya’nın yerel sorunları başta olmak üzere yapacağı büyük projeler hakkında önemli bilgiler sundu. Önsay konuşmasının başında diğer aday adayı arkadaşlara da başarılar diledi. 

Konuşmasına Genel Başkanı olduğ

u düşünce kuruluşunun faaliyetlerini anlatarak başlayan Önsay yaptıkları farklı disiplin alanlarındaki özgün çalışmaların sonuçlarını paylaştı:

 

2015 yılında GRTC’yi Küresel Araştırma Düşünce Merkezi’ni kurduk. Faaliyetlerimizi ulusal ve küresel alana taşıdığımız bu kuruluşla 3 yıl içinde 10’a yakın kitap ve rapor yayınladık. Uluslararası İlişkiler, Eğitim, Kamu Yönetimi disiplinlerin yanı sıra Aile yapısı, Tarım, Göç, Narko Terör, 15 Temmuz darbe girişimi gibi pek çok sosyolojik konu hakkında araştırmalar, seminerler, çalıştaylar ve sempozyumlar düzenledik.

 

Konuşmasına yine başkanı olduğu KİHMED’in çalışmalarına da değinen Önsay tüm bu çalışmalarda beraber yürüdüğü ekibine de teşekkür etti:

 

2009 yılında (KİHMED) Kütahya İmam Hatip liseleri Mezunları ve mensupları derneğini kurduk. Kurucu başkanı olduğum KİHMED’legerçekleştirdiğimiz yüzlerce faaliyet ve yürüttüğümüz onlarca proje ile 9 yıldır şehrimize ve insanımıza katkı yapmaya çalıştık. Bu noktalara ulaşmasında katkı veren tüm yol arkadaşlarıma ve akademisyen hocalarıma huzurunuzda bir kere daha teşekkür etmek isterim.

 

Ekonomi, Sosyal Hayat ve halkla iletişim konularında önemli noktalara değinen Önsay konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

Şehrimizin dar gelirli insanları için en birinci problem ekonomidir. İnsanımızın ekonomik gelişimi için uygulayacağımız Ekonomi Belediyeciliği ile sanatkâr insanlarımızın ürünlerinin yanı sıra tarımsal ve KOBİ üretimi olan ürünlerimizi dünyaya pazarlama hususunda yeni bir model teklif ediyoruz. Bu modelin ayrıntılarını önümüzdeki süreçteki toplantılarda ve paylaşımlarda açıklayacağım.

 

Yine Kütahya’mızın en önemli problemlerinden biri de sosyal donatıların eksikliğidir. İnsanımız modern hayatın getirdiği bir gereksinim olarak ailesiyle, çocuklarıyla kalite vakit geçirmek için komşu şehirlere gitmek zorunda kalmaktadır. Gerek üniversite öğrencilerimizden ve gerekse Kütahyalılardan sıkça duyduğumuz bu problemin çözümü hususunda tüm bölgeye örnek olacak sosyal donatıları Kütahya’mıza kazandıracağız.

 

Bir diğer mesele olarak iletişim ve yönetişim problemi önümüzde durmaktadır. Valiliğimiz, il müdürlüklerimiz, ilçe belediyelerimiz, ticaret sanayi odalarımız, anıtlar kurulumuz, muhtarlarımız ile organize bir yönetim tarzı ortaya koyacağız. Şahsi ve kurumsal ihtirasların değil Kütahya’nın menfaatlerinin ve kazanımlarının öne çıktığı bir yönetim modeli ortaya koyacağız.

 

Her şeyi yapan, her şeye karışan bir yönetici profilinden organize eden bir başkan anlayışına geçmek zorundayız. Birilerinin sırtına binip yük olmak yerine Kütahya’yı sırtımıza alıp güzel bir geleceğe taşımak istiyoruz. Tüm hemşerilerimin övünç duyacağı bir Kütahya istiyorum. Bu övünç şehre dair kaybolan aidiyetin tekrar kazanılmasının tek yolu olacaktır.

 

Bütün bunları yapmak için gerekli insan hazinesine sahibiz. Sadece bazı büyükşehirlerde olan düşünce kuruluşunu Kütahya’da hayata geçirme tecrübesine sahip biri olarak, Şehrimizde şu veya bu sebeple gizli kalmış, saklı kalmış değerlerin ne kadar güçlü olduğunu biliyorum. Bu gücü organize ettiğimde daha da büyüteceğime inanıyorum. Bu da Kütahya için müthiş bir sinerji oluşturacaktır.

 

Bir diğer önemli husus da denetime açık olmaktır. Belediyemizde açık kapı uygulamasına geçeceğiz. Kapımız hiçbir zaman kapalı ve kilitli olmayacaktır. Tüm ekonomik işlerimiz için bağımsız denetçilerle çalışacağız. Bu denetçilerin raporlarını halkımız için ulaşılabilir bir bilgi haline getireceğiz. Şeffaf ve hesap sorulabilir bir yönetim tarzını uygulayacağız.

İki haftada bir her mahallede halk buluşmaları düzenleyeceğiz. Sorunları ve çözüm yollarını yerinde ve asıl  muhataplarıyla konuşacağız. Sessiz yığınların sesi olmak, kimsesizlerin kimsesi olmak esas derdimizdir.

 

 

Konuşmasını birlik beraberlik ve kardeşlik vurgularıyla bitiren Önsay, şehrin değişimine ve yenikütahya olma yolunda ilerlemesine yönelik inancını dile getirdi: 

Ak partimizin kurucusu Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın sadece Türkiye’nin değil, sadece İslam coğrafyasının değil, tüm dünyadaki mazlum insanların sesi ve duası olması hepimiz için örnek olması gerekir. Onun adına ve ona olan sevginin bizi taşıdığı makamları onun örnekliğiyle doldurmalıyız. Kim olursa olsun, hangi ırkın, rengin, inancın insanı olursa olsun bizim insanımızdır. Hemşerimizdir. Bu felsefeden kesinlikle ayrılmadan yol yürüyeceğiz. Herkesin, her kesimin başkanı olabilmek herkese ve herkesime hizmet edebilmek en büyük gayemiz olacaktır.

Halka ve hakka her daim hesap verebilecek bir ömür içinde Şahsi olarak en büyük arzum bu şehre hayırla anılmamı sağlayacak eserler bırakabilmektir. Hayalini kurduğumuz Yeni Kütahya için tüm hemşerilerimin desteklerini ve dualarını istirham ediyorum.

Mevla’m şehrimiz ve bizler için hayırlısını nasip etsin.

 

Mustafa ÖNSAY Kimdir?

1973 Kütahya doğumlu olan Mustafa Önsay, 1992 yılında Kütahya İmam Hatip Lisesi`nden mezun oldu. 1997 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitiren Önsay, 2001 yılında Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını tamamladı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktora çalışmalarını sürdüren Önsay2009 şubatında Kütahya İmam Hatip Mezunları ve Mensupları derneğiKİHMED`i kurarak kurucu başkanı oldu. 9 yıldır sürdürdüğü KİHMED başkanlığının yanı sıra 2012 yılından beri ÖNDER yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca 2015 yılında kurmuş olduğu GRTC’de (Küresel Araştırma Düşünce Merkezi)kurucu başkanlık görevini yürütmektedir. Belediyecilik, yerel yönetimler, yönetim sistemleri ve proje alanlarında çalışmaları bulunan Önsayevli ve dört çocuk babasıdır. Mustafa Önsay Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖNSAY, "KÜTAHYA'YI, BİZİMLE, BİRLİKTE, GÜZEL, BİR, GELECEK, BEKLİYOR",
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir