Haber Detayı
15 Mart 2018 - Perşembe 12:48 Bu haber 6268 kez okundu
 
Orman Bölgeden Kuşlara Yuva
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Kuşlara Yuva Yaptı
KÜTAHYA Haberi
Orman Bölgeden Kuşlara Yuva

Orman Bölgeden Kuşlara Yuva 

 

 

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ormanlık alanlarda yaşayan kuşların barınması ve çoğalması için kuş yuvaları asılıyor.

Ormanların sağlığının korunmasının yanı sıra olumsuz dış etkenler nedeniyle üreme ve barınma ortamları bozulan kuşlar için, güvenli ve korunaklı yaşam ortamları oluşturuluyor.

 

Kütahya Orman İşletme Müdürlüğü Türkmen Orman İşletme Şefliği tarafından okul öğrencilerinin de katılımı ile zararlı böceklerle mücadelede önemli yer tutan kuşlar için doğaya kuş yuvaları asıldı.

 

Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin ağaçlara yuva astığı etkinlik ile doğal dengeye katkı sağlandı ve aynı zamanda öğrencilerin de keyifli ve anlamlı bir gün yaşamalarına vesile oldu.

 

Türkmen Orman İşletme Şefi Timuçin Özdemir; öğrenciler ile yapılan etkinliğin güzel ve verimli şekilde geçtiğini belirterek “ Orman zararlılarıyla mücadelenin bir şekli de ormanlarımıza astığımız kuş yuvalarımız.Ağaçlara takarak kuşlarımıza hem yaşamlarını sürdürebilmeleri için yuva oluşturuyor hem de orman ağaçlarına zarar veren böcek türlerini yiyerek beslenen kuşlar ile ağaçların sağlıklı büyümelerini sağlıyoruz. Böylelikle kuşlar sayesinde ilaçlı mücadele yapmamız gerekmiyor. Etkinliğe katılan tüm öğrencilerimize umarız faydalı bilgiler aktarabilmişizdir. Ayrıca emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Orman, Bölgeden, Kuşlara, Yuva, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir