Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 16:18 Bu haber 3393 kez okundu
 
Örnek Muhtardan Örnek Kitap
İki dönemdir Fatih Mahallesi Muhtarlığı görevini büyük bir başarı ile yapan ve tüm mahalle sakinlerinin sevgisini kazanan Nurcan Duygu bu güne kadar ki birikimlerini bir kitap ile taçlandırdı.
GÜNDEM Haberi
  Örnek Muhtardan Örnek Kitap

  Örnek Muhtardan Örnek Kitap

 

 

İki dönemdir Fatih Mahallesi Muhtarlığı görevini büyük bir başarı ile yapan ve tüm mahalle sakinlerinin sevgisini kazanan Nurcan Duygu bu güne kadar ki birikimlerini bir kitap ile taçlandırdı.

 

 

Hayatımdaki İnsanlar isimli kitabını tamamlayan ve 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde düzenleyeceği bir tanıtım programı ile kitabını sevenlerinin ve takipçilerinin beğenesine sunacak olan Muhtar Nurcan Duygu ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

Sevgi ve merhametin bu günlerde insanlarımızın en çok ihtiyaç duyduğu şeyler olduğunu belirten Muhtar Nurcan Duygu kitabının yayınlanmasına kısa bir süre kala sorularımızı cevaplandırdı. Türkiye’nin tek yüksek lisanslı kadın muhtarı olan Fatih Mahallesi Muhtarı Nurcan Duygu kitabı ile ilgili olarak şunları söyledi;

 

 

“Hayatımdaki İnsanlar kitabının içerisinde sevgi, merhamet, paylaşmak ve iyilik var. Sosyal huzuru sağlamak ve kültürel aktarımı yaparken çevremdeki insanlara çağdaş yaşam sunmak için uğraş vermekteyim. Halkımız ile iç içe olmayı seçerek sevgi, ilgi ve merhamet ile tüm kapıların açılacağına inanan biriyim. Bu duygu ve düşünceler ile hareket ederek bu kitabi kaleme almaya karar verdim ve insanlarımızın gönüllerine gireceğime inanıyorum. Aile yapısına katkıda bulanarak, eğitim çalışmalarının yanı sıra bazen anne, kız, kardeş, abla bazen de gelinleri olarak çevremdeki insanların eksik kaldıkları noktaları tamamlayarak aklımı ve kalbimi kullanarak sadece saf duygular ile uyum içerisinde hareket ederek başarılı olmaya çalıştım.

 

 

Her zaman kötülükler çok çabuk yayılırken hayatımın her karesinde iyiliklerin daha çabuk yayılması için çaba harcadım. Tüm hayatımı yanlışları kapatmak ve güzelliklerin çoğalmasını sağlamak için harcadım diyebilirim. Bu kitabımda da hayatıma giren insanların başından geçen ve ya benim direk olarak yaşadığım zaman zaman tebessüm ettiren ama içerisinde güzelliklerin olduğu birikimlere yer verdim. 6 yıldır muhtarlık görevini yapıyorum. Son derece yorucu bir program dahilinde çalışıyorum. Mahallemizdeki eksikleri mahalle sakinlerinden önce görmek ve onların ruhu duymadan onların dile getirmesinden önce yapmak için inanılmaz bir efor harcıyorum.

 

 

Muhtarlığı halk ile iç içe olduğu için çok seviyorum. Yüksek lisansımı da muhtarlık üzerine yaptım. Bu birikimlerimle birlikte hizmet ederken başımdan geçen güzel olayları ve anıları da bu kitap ile paylaşmak istedim. Kitabımdan haberi olan mahalle sakinleri çok güzel tepkiler verdiler. Karşılaştığım herkes kitapta kendisine de yer verip vermediğimi soruyorlar. Bu da beni çok memnun ediyor.

 

 

Bu kitap ile başladığım bu serüvene yeni bir kitap ile devam etmek istiyorum. Şuanda proje kapsamında olan ikinci kitabımda muhtarlık adayı olduğum günden bu güne kadar özellikle siyasi hayatımda karşılaştığım artı ve eksileri yazacağım.

 

 

Daha önce de belirttiğim gibi Hayatımdaki İnsanlar kitabımı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde yapmayı planladığımız bir tanıtım ile halkımızın huzuruna sunmak istiyorum. Bu konu hakkında gelişmeleri de en kısa vatandaşlarımızla paylaşacağım” dedi   

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: , , Örnek, Muhtardan, Örnek, Kitap, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir