Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 14:58 Bu haber 3412 kez okundu
 
Örnek Okul ASE Sosyal Bilimler Lisesi
Kütahya ASE Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencileri ülkemizi ve ilimizi Avrupa’da başarı ile temsil ediyor.
EĞİTİM Haberi
Örnek Okul ASE Sosyal Bilimler Lisesi

Örnek Okul ASE Sosyal Bilimler Lisesi

 

Kütahya ASE Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencileri ülkemizi ve ilimizi Avrupa’da başarı ile temsil ediyor.

 

 Erasmus+ programı kapsamında Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmekte olan  2019-1-FR01-KA229-062173_3 numaralı “Play and Learn” adlı projemiz Avrupa ile Kütahya arasında bir bağ olmaya devam ediyor.

 

Proje konusu dijital ve akıl oyunları ile kültürel mirasımızın tanıtılmasıdır.  Projemizin amacı, dili ve kültürel mirası eğlenceli oyunlarla öğretmek ve farklı kültürel alanlarda öğrencilerimizi bilgi sahibi yapmaktır.  Fransa, İtalya, Türkiye  ortaklığında yaptığımız Stratejik Ortaklık projemiz bünyesinde   hem başka kültürleri tanımak hem de Türkiye’nin kültürünü başka ülkelere tanıtmak gayesiyle projemiz devam etmektedir. Projemizin ilk ayağında 10-14 Şubat 2019 tarihleri arasında İtalya’nın Lioni şehrindeki I.I.S.S. "Luigi Vanvitelli" okulunda Proje sorumlusu İngilizce Öğretmeni Muammer KARAKAYA ve İngilizce Öğretmeni Erhan ÖZALP, öğrencilerimiz Sude YARCI ve Ceren ÖZBURMA yer almıştır. Açılış toplantımızda okulumuz, ilimiz ve ülkemiz Fransız ve İtalyan öğrencilere ve öğretmenlere tanıtılmış ve bundan sonraki ziyaret ve etkinlikler için plan yapılmıştır.  Toplantıda stratejik faaliyetlerin etkin bir şekilde yürütülmesi için planlamalar yapılırken, her ortak okul proje sonunda oluşturulacak olan dijital ve akıl oyunları ile ilgili ilk çalışmalar yapıldı ve temalar belirlendi.

 

Kültürel mirasımızın korunması ve diğer kültürlerin tanınması amaçlı projemiz etkinlikleri şu anda sanal ortamda yapılan toplantılar ile öğretmenler ve öğrenciler arasında uluslararası işbirliği devam etmektedir. Ayrıca tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 küresel salgınının günlük yaşantımızda yarattığı etkilere yönelik farkındalık yaratmak amacıyla uluslararası bir etkinlik yapılması da planlanmaktadır. Proje toplantıları Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle 2021 Nisan ayında Fransa’nın Saint Gildas Des Bouis şehrinde ve daha sonra 2021 Haziran ayında Türkiye’de devam edecek şekilde ileri tarihlere alınmıştır.

 

                Halihazırda bir başka Avrupa Birliği projesi de çok etkin bir şekilde devam eden ASE Sosyal Bilimler Lisesi, öğrencileri ve öğretmenleri ile Avrupa’da da örnek bir okul olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektedir.

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Örnek, Okul, ASE, Sosyal, Bilimler, Lisesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir