Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 12:03 Bu haber 4018 kez okundu
 
Özel ve partner sporcular Kalamış Şenliği’nde bir araya geldi
Özel ve partner sporcular Kalamış Şenliği’nde bir araya geldi
SPOR Haberi
Özel ve partner sporcular Kalamış Şenliği’nde bir araya geldi

Özel ve partner sporcular Kalamış Şenliği’nde bir araya geldi

  

Özel Olimpiyatlar Türkiye, Kadıköy Belediyesi iş birliği ile düzenlenen, birbirinden eğlenceli aktivite, spor oyunları ve söyleşilerin yer aldığı Kalamış Şenliği, özel ve partner sporcuları Kalamış Parkı’nda bir araya getirdi.
 
Kaybedenin olmadığı oyunlarda bir araya gelen özel ve partner sporcular DJ performansı, sahne gösterileri ile günün keyfini çıkardıktan sonra madalyalarını aldı.
 
Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in bir parçası olarak faaliyet gösteren ve özel eğitim gereksinimi olan bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye, renkli etkinliklerine İstanbul’da devam ediyor.
 
Özel Olimpiyatlar Türkiye, 27 Ekim Cumartesi günü Kadıköy Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirdiği Kalamış Şenliği’nde özel ve partner sporcuları Kalamış Parkı’nda bir araya getirdi.
 
Özel ve partner sporcular gün boyu süren birbirinden renkli etkinliklerde hem oynadı hem de eğlenceli vakit geçirdi. Kaybedenin olmadığı oyunlarda bir araya gelen özel ve partner sporcular DJ performansı, sahne gösterileri ile günün keyfini çıkardıktan sonra madalyalarını aldı.
Kadıköylülerin yoğun ilgi gösterdiği Kalamış Şenliği, illüzyon gösterileriyle renkli anlara sahne oldu. Zumba ile dans etmenin de keyfini yaşayan katılımcılar, etkinliğin ardından Öğretim Görevlisi Ebru Kalyoncu’nun ‘Engelleri Aşan Ebeveynler’ söyleşisine katıldı. Özel sporcuların da sahne aldığı etkinlikte Kadıköy halkı unutulmaz bir gün yaşadı.
Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Özel, ve, partner, sporcular, Kalamış, Şenliği’nde, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir