Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 12:05 Bu haber 18302 kez okundu
 
PORSUK AKIYOR KÜTAHYA BAKIYOR
PORSUK AKIYOR KÜTAHYA BAKIYOR
KÜTAHYA Haberi
PORSUK AKIYOR KÜTAHYA BAKIYOR

PORSUK AKIYOR KÜTAHYA BAKIYOR

KÜTAHYALI NEDEN PORSUKTAN FAYDALANAMIYOR

 

      Bugün Eskişehir Türkiye'nin en beğenilen ,konuşulan şehri haline geldiyse Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'nin başarısıdır.

Haber /İhsan TUNÇOĞLU

 

     Eskişehir ne yaptı; Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Porsuk barajını iyi kullandı devasa bir park,yapay bir göl,otogar civarına kurulan kentparkiçinde alabildiğine geniş ve büyük göletler inşa etti,yapay plajlar oluşturdu. Bu göletler içinde su bisikletleri,sandallar vs. aktif ve canlı bir ortam meydana getirdi.

     Kütahya yolundaki sazova  bilim parkında masal şatoları,yine gölet, lokantalar,eğlence alanları ve yürüyüş parkurları yapıldı.Eskişehir'in her tarafı porsuk'tan faydalandı.

     Biz ne yaptık Porsuk yıllardan beri Kütahya'dan akıp gidiyor bizde bakıp duruyoruz Eskişehir'in yaptığı parklar, göletleri biz Kütahya'ya yapmalıydık, bunlar imkansız şeyler değil Kütahya belediye baikanı Kamil Saraçoğlunun Kütahya'ya kazandırdığı güzel projelere bir yeniside Porsuk üzerine yapılacak güzel bir proje ile Kütahya'mızı turizm açısından üst sıralara taşıyacaktır.

 

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: PORSUK, AKIYOR, KÜTAHYA, BAKIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir