Haber Detayı
30 Aralık 2017 - Cumartesi 12:56 Bu haber 4180 kez okundu
 
Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, Kütahya’da ülkede yaşanan çelişkilere dikkat çekti
Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, Kütahya’da ülkede yaşanan çelişkilere dikkat çekti
KÜTAHYA Haberi
Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, Kütahya’da ülkede yaşanan çelişkilere dikkat çekti

Saadet Lideri Karamollaoğlu: Herkes doğduğu yerde doyacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kütahya’da gerçekleştirdiği ‘Türkiye’nin Meseleleri ve Çözüm Yolları’ konferansında önemli detayların altını çizdi. Türkiye’nin Cumhuriyet döneminin ilk zamanlarında da yüzde 4-5 civarında büyüdüğüne vurgu yapan Temel Karamollaoğlu, akıl almaz bir şekilde büyüme kaydeden Çin’in 30 yıldır yüzde 15 oranında büyüdüğünü hatırlattı.

BU MADENLERLE HÂLÂ GÖÇ VERİYORUZ

Kütahya’nın yoğun bir şekilde göç verdiğini de dile getiren Karamollaoğlu, Kütahya’nın başka illere nasip olmayacak yeraltı kaynaklarına sahip olduğunu belirterek, “Bu madenler olup da hâlâ göç veriyorsak hükümetin dönüp bir politikalarını gözden geçirmesi lazım. Biz iktidara geldiğimizde işlenmeyen maden kalmayacak. Herkes doğduğu yerde doyacak” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kütahya’da ‘Türkiye’nin Meseleleri ve Çözüm Yolları’ adlı bir konferans verdi. Grand Çınar Hotel’de gerçekleşen konferansa Kütahyalılar yoğun ilgi gösterdi. Türkiye’nin ve bölgenin zor bir süreçten geçtiğini hatırlatan Karamollaoğlu, Türkiye’nin bir numara olabilmesi için yüzde 4,5 büyümenin yeterli olmadığına vurgu yaptı. Dünya siyasi haritası üzerinden durum tespiti yapan Karamollaoğlu, emperyalist ülkelerin nüfusları az olmasına rağmen teknolojik olarak önde olduğunu hatırlattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadet, Partisi, Lideri, Temel, Karamollaoğlu,, Kütahya’da, ülkede, yaşanan, çelişkilere, dikkat, çekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir