Haber Detayı
22 Eylül 2018 - Cumartesi 13:15 Bu haber 5670 kez okundu
 
SALİHA İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ "GELENEĞİMİZ GELECEĞİMİZDİR" PROJESİ GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKALARI SAHİPLERİNİ BULDU
SALİHA İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ "GELENEĞİMİZ GELECEĞİMİZDİR" PROJESİ GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKALARI SAHİPLERİNİ BULDU
EKONOMİ Haberi
SALİHA İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ

SALİHA İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ "GELENEĞİMİZ GELECEĞİMİZDİR" PROJESİ GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKALARI SAHİPLERİNİ BULDU

 

Saliha İmam Hatipliler Derneğinin hazırladığı, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen “Geleneğimiz Geleceğimizdir Projesi” kapsamında başlatılan KOSGEB Girişimcilik Kursunu tamamlayan 60 kadın kursiyer sertifikalarını törenle aldı.
 
GRTC Konferans Salonunda düzenlenen törene; Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kütahya Müdürü Yaşar Yıldırım, Kütahya İmam Hatip Lisesi Mensup ve Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Mustafa Önsay, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri ile kursiyerler katıldı.
 
 
“HER YIL 2 PROJEMİZ DESTEK GÖRÜYOR”
 
 
Törenin açılış konuşmasını yapan KİHMED Başkanı Mustafa Önsay, her yıl iki projenin İçişleri Bakanlığı tarafından desteklendiğini kaydetti. KİHMED hakkında bilgiler veren Önsay, “2009 yılında KİHMED olarak başlayan dernek faaliyetleri geçtiğimiz sene içerisinde bir yandan Saliha İmam Hatipliler Derneği ile bayanların, Kütahya Diriliş Gençlik ve Spor Kulübü Derneği vasıtasıyla spor olarak faaliyetlerimiz, yine üniversite öğrencilerine yönelik İmam Hatipliler Topluluğu ve Genç KİHMED çalışmamızla 5 ayrı koldan sayısı artan, kalite bazında problemi olan imam hatiplere bir şekilde destek vermeye devam ediyoruz. Her yıl İçişleri Bakanlığınca desteklenen iki projeyi Kütahya’da yürütmeye devam ediyoruz. Proje bizim gibi kurumlar için çok önemli. Proje desteklerinin artması, en sağlıklı şekilde yerine getirilebilmesi çok kıymetli” dedi.
 
 
“STK ÇALIŞMALARINI ÖNEMSİYORUZ”
 
Sivil Toplum Kuruluşlarınca hazırlanan çalışmalarının İçişleri Bakanlığı tarafından önemsendiğini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Tarihimizde önemli yeri olan gönüllü kuruluşların günümüzde ve geleceğimizde de önemli olması için gayret sarf ediyoruz. Bu amaçla hazırlanan projeler Bakanlığımız tarafından değerlendirilip destek verilecekler belirleniyor ve iller olarak da bizler bu projelerin uygulanmasını denetleyerek arzu ettiğimiz sonuca ulaşmaya çalışıyoruz. Devlet olarak insanımızın milli ve evrensel değerlere bağlı, iyi bir insan olarak yetişmesi için gayret sarf ediyoruz. Aynı zamanda üretimin tadına varmış, üretici, girişimci ruha sahip kişiler olmasını da arzuluyoruz. Aynı zamanda devleti ve milletiyle hiçbir problemi olmayan iyi bir vatandaş olması için de gayret sarf ediyoruz. Sivil Toplum Kuruluşlarımız bu konuda iş birliğine açık olan kuruluşlar. Buradaki çalışma örneğinde de görüldüğü gibi kültürümüzden, tarihimizden, inancımızdan süzüp getirdiğimiz geleneğimizi tarihte bırakmayıp bugünde yaşamak ve geleceğe de aksettirmek düşüncesiyle projeye “Geleneğimiz Geleceğimizdir” isminin verilmiş olmasının da vermiş olduğu güzel bir mana var” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: SALİHA, İMAM, HATİPLİLER, DERNEĞİ, "GELENEĞİMİZ, GELECEĞİMİZDİR", PROJESİ, GİRİŞİMCİLİK, SERTİFİKALARI, SAHİPLERİNİ, BULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir