Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 14:51 Bu haber 5943 kez okundu
 
SAMSUN’DA KÜTAHYA DAMGASI
Siz Başlattınız Biz Bitirdik
KÜLTÜR Haberi
SAMSUN’DA KÜTAHYA DAMGASI

 

Siz Başlattınız Biz Bitirdik

 

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde Kütahya grubu damgasını vurdu.


Kütahya sevdalısı yürekler grubu olarak 13 kişilik heyet kıyafetleri ile dikkatleri çektiler.
Kütahya’nın ve Dumlupınar’ ın 30 Agustos Başkomutan meydan Muharebesindeki önemini hatırlatmak için Samsuna gittiklerini, ilk kısa metrajlı Dumlupınar Meydan Muharebesini anlatan filmi çeken kişi olan Postacı Nevzat ve arkadaşları, asker , hemşire kostümleri ile çok ilgi gördüklerini belirten katılımcılar şunları söylediler:” Sivil toplum kurulusu olarak Kütahya sevdalılar grubu sosyal medyanın gücünü de kullanıp Kütahya mızın ve Dumlupınar ‘ın başarı ile tanıtımını yaptık.Samsun 100.yıl kutlamalarına 13 kişilik Kütahya sevdalısı yürekler gurubu gönüllüleri olarak biz damgayı vurduk.Tören alanlarının tek girişleri önünde açtığımız afişler ve yaralı asker makyajlarımızı ve hemşire kostümlü bayan arkadaşlarımız bütün ilgileri üzerlerinde topladılar. Gecede protokol olarak birçok yetkili bizi fener alayına davet ettiler.

 

On binlerce vatandaş ziyaret ederek bizlerle fotoğraf çektirdiler.. Ve bu insanların sosyal medyadaki paylaşımları ile enaz 4-5 milyon kişiye ulaşmışızdır. Tüm partilerin milletvekilleri il başkanlıkları, tüm emniyet personeli, sendikalar, dernekler, okullar herkes bizimle resim çektirmek için adeta yarıştılar. Bütün kutlamalarda bizden başka kostümlü 1 tane ekip dahi yoktu. İnanırmısınız dün bu resimleri paylaşmaya vakit bulamadık.Kurtuluş savaşının kazanıldığı topraklar Dumlupınar Kütahya dan milli mücadelenin ilk başladığı Samsuna Kütahyamızın selamını ilettik. Büyük coşkuyla alkışladılar. Dünkü canlı yayını da ve bugün burada paylaştığım video da görebilirsiniz. Tek korkumuz oldu bizi gören tören alanına girmeyecek diye çok korktuk.Çünkü tüm dikkatler bizim üstümüzde idi.

 

Milyarlarca lira reklam yapılsa dahi bu kadar tanıtımımız yapılamazdı. Dumlupınar’ımızın ve Kütahya mızın bu kadar büyük bir kitleye tanıtmanın gururunu yaşıyoruz. Bu vesile ile 19 mayıs Gençlik ve Atatürk’ü anma bayramınızı kutlar ecdadına sahip çıkanlara teşekkür eder, Tüm şehitlerimizi sayısıyla anıyoruz rahmetle yad ediyoruz.”dediler

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAMSUN’DA, KÜTAHYA, DAMGASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir