Haber Detayı
28 Mart 2018 - Çarşamba 14:26 Bu haber 5080 kez okundu
 
SARAÇOĞLU 4. YILLIK İCRAATLARINI OTEL HARLEKTE BASIN MENSUPLARIYLA DEĞERLENDİRDİ
SARAÇOĞLU "DAHA YAPACAKLARIM VAR"
KÜTAHYA Haberi
SARAÇOĞLU 4. YILLIK İCRAATLARINI OTEL HARLEKTE BASIN MENSUPLARIYLA  DEĞERLENDİRDİ

SARAÇOĞLU 4. YILLIK İCRAATLARINI OTEL HARLEKTE BASIN MENSUPLARIYLA  DEĞERLENDİRDİ

 

SARAÇOĞLU "DAHA YAPACAKLARIM VAR"

 

Haber: Hakan DEMİRTAŞ


Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya basını ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

 

Harlek Termal Otelde basın mensupları ile bir araya gelen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Belediyesi'nin gerçekleştirilen ve devam eden projeleri hakkında bilgiler verdi.

 

Kütahya Belediyesinin bu zamana kadar yapılan proje ve çalışmaları ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu;Göreve geldiğimiz 2014 yılından bugüne kadar, vatandaşlarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek adına 2014 ve 2017 yılları arası toplam maliyeti yaklaşık 24 Milyon TL olan 79 üst düzey aracı Kütahya Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğüne kazandırdık.


Kendi Asfaltımızı kendimiz üreterek, 2014 ve 2015 yılları arasında toplam 265 bin ton asfalt kaplama yapıldı. 2016 yılında 160 bin ton asfalt kaplama, 2017 yılında ise 155 bin ton soğuk ve sıcak asfalt üretim ve serimi yapıldı.
Tamamlanan projelerimizden olan Yağmur Suyu Hattı çalışmalarımızda sona gelindi. Bu Proje ile özellikle Cumhuriyet, Yıldırım Beyazıt, Fatih ve Gaybiefendi Mahallelerindeki su baskınlarının önüne geçilmiş olacak. 2015 ve 2016 yıllarında toplamda 26.671,00 m / 27 km yağmur suyu hattı döşendi.


AB Standartlarında 2015 yılı içerisinde toplam maliyeti 18 Milyon Avro olan Yeni Atıksu Arıtma Tesisi ihalesini gerçekleştirdik. Tesis 90 Bin m3’lük suyu arıtabilecek, projenin 85i Avrupa Birliği Fonlarından 6 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve 9da Belediyenin öz kaynaklarından karşılandı. Projemiz 2017 yılı sonunda bitti. Önümüzde ki günlerde inşallah açılış törenini gerçekleştireceğiz.


Modern ekipmanlara sahip ilk İtfaiye Binamızı şehrimize kazandırdık. Zığra, İkizhüyük, Geven, Alayunt, Okçu Güveççi, Parmakören, Kumarı, Perli, Yeni Bosna Mahallelerimizdeki çok amaçlı Sosyo Kültürel Evler tamamlandı. Vefa ve Sazak Futbol Sahalarının yapımı tamamlandı. Yunusemre, Lala Hüseyin Paşa, Müderris, Yenidoğan, Osmangazi, Fuatpaşa ve Paşam Sultan Mahallelerimizde Yeni Muhtarlık Hizmet Binalarının yapımı tamamlandı. Kültür - Sanat ve Tanıtım Organizasyonları kapsamında 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında toplam 168 etkinlik düzenlendi.


Tamamlanan projelerimizin yanı sıra bir çok büyük projemizde devam ediyor. Kütahya Belediyesi Yeni Hizmet Binası, Kentsel Dönüşüm çalışmaları, Bengüsu Tesisleri, Karadonlu Konak Restorasyon çalışmaları, Kent Giriş Kapıları Projesi, Vefa Mahallesi Üst Geçit Projesi, Ilıca Erkekler Bayanlar Hamamı çalışmaları, Olimpik Yüzme Havuzları Projesi, Zafertepe ve Mehmet Akif Ersoy Mahallelerindeki Yüzme Havuzları İnşaatıları, Şehzadeler Güneş Enerjisi Santrali ve Gözlem Evi Projesi, Pazartesi Pazaryeri üstü kapatma çalışmaları, Devlet Hatun Hanımlar Lokali, Sukay Park Projesi, Ulu Camii Caddesi Cephe, Altyapı ve Yol Düzenleme Uygulama Projesi, Kütahya Kalesi Restorasyonu, Çevre Düzenleme ve Aydınlatma Projesi gibi birçok projemizde devam ediyor.

 

Harlek Otelde düzenlenen toplantıya, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş ve basın mensupları katıldı.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: SARAÇOĞLU, 4., YILLIK, İCRAATLARINI, OTEL, HARLEKTE, BASIN, MENSUPLARIYLA, , DEĞERLENDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir