Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 09:27 Bu haber 3323 kez okundu
 
Şehidin Adını Taşıyan Kütüphane Açıldı
VALİ NAYİR, ŞEHİT JANDARMA ÜSTEĞMEN ÇAĞLAYAN IRMAK KÜTÜPHANESİ VE ZEKA OYUNLARI SINIFININ AÇILIŞINI YAPTI
KÜTAHYA Haberi
Şehidin Adını Taşıyan Kütüphane Açıldı

Şırnak’ın Cudi Dağı’nda PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada yaralanan askerinin yarasını sardığı esnada teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Jandarma Üsteğmen Çağlayan Irmak’ın adına şehadetinin yıl dönümünde mezun olduğu Kütahya 50. Yıl İlkokulunda dönem arkadaşları tarafından kütüphane ve zeka oyunları sınıfı kuruldu.

1991’liler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Kütahya İl Jandarma Komutanlığı iş birliğiyle hayata geçirilen Jandarma Üsteğmen Çağlayan Irmak Kütüphanesi ve Zeka Oyunları Sınıfının açılış törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, 1991’liler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Aksoy, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı Asım Okat, Şehit Jandarma Üsteğmen Çağlayan Irmak’ın annesi Nazime Irmak ile babası İbrahim Irmak, yakınları, Kırdar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Tuncer Kırdar, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, askeri erkan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

“ŞEHİDİMİZİN ADI YAŞAYACAK”

Şehit Jandarma Üsteğmen Çağlayan Irmak’ın adının yaşatılacağı kütüphane ve zeka oyunları sınıfını açmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Vali Ahmet Hamdi Nayir emeği geçen herkese teşekkür etti.  Bu tür faaliyetlerin kutsal değerlerin önemini artıracağını da ifade eden Vali Nayir, “Ülke ve millet olarak çok önemli kutsallara sahibiz. Ne mutlu ki vatan, bayrak, namus gibi bizlere emanet edilmiş çok önemli kutsallara sahibiz. Yine inancımız gereği bu kutsallara sahip olma yolunda can verme de rütbelerin en büyüğü. Burada bir şehidimizin adını yaşatacak bir kütüphane ve zeka oyunları bölümümüzle inşallah burası açılmış olacak. Burada, kutsallarımıza verilen değeri, kutsallarımızın uğrunda şehit olmanın önemini, şehadette arkadaşlarının göstermiş olduğu vefayı, onun dönem arkadaşlarının, onun adını yaşatmak için göstermiş oldukları gayreti bir arada yaşıyoruz. Bu gayrette bulunan arkadaşlarımızı, onlara destek veren İl Jandarma Komutanlığımızı, onlara kapılarını açan okul müdürlüğümüzü ve buradan istifade edecek olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu güzel faaliyetler bizim sahip olduğumuz kutsalların değerini artırmada, o kutsallar uğruna yapılan fedakarlıklara bizim gösterdiğimiz önem de önemli bir mihenk taşı, nirengi noktası olacak” diye konuştu. 

Vali Ahmet Hamdi Nayir’in konuşmasının ardından açılış töreni gerçekleştirildi. 

Şehit Jandarma Üsteğmen Çağlayan Irmak Kütüphanesi ve Zeka Oyunları Sınıfının açılış kurdelesi Vali Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, 1991’liler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Aksoy, Kütüphaneye çok sayıda kitap bağışında bulunan Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı Başkanı İhsan Tunçoğlu ile Şehit Jandarma Üsteğmen Çağlayan Irmak’ın kız kardeşi Nermin Irmak tarafından kesildi.
Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Şehidin, Adını, Taşıyan, Kütüphane, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir