Haber Detayı
29 Mart 2018 - Perşembe 10:02 Bu haber 8856 kez okundu
 
SERA KÜTAHYA AVM GENEL MÜDÜRÜ ATAKAN TAHMAS'DAN ÖRNEK DAVRANIŞ
SERA KÜTAHYA AVM GENEL MÜDÜRÜ ATAKAN TAHMAS'DAN ÖRNEK DAVRANIŞ
KÜTAHYA Haberi
SERA KÜTAHYA AVM GENEL MÜDÜRÜ ATAKAN TAHMAS'DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

   ÖRNEK DAVRANIŞ

SERA KÜTAHYA AVM GENEL MÜDÜRÜ ATAKAN TAHMAS

ÇOCUKLARIN VE TOPLUMSAL AHLAKIN ZEHİRLENDİĞİ GEREKÇESİYLE

YOUTUBE’IN BAZI KANALLARININ YAYINLARININ ENGELLENMESİ İÇİN

MAHKEMEYE BAŞVURDU

 

AÇTIĞI DAVA İLE  “YOUTUBE DA YAYINLAR YAPAN “ENES BATUR VE OHA DİYORUM”KANALLARININ YAYINLARININ DURDURULMASINI TALEP ETTİ.

 

Haber: İhsan TUNÇOĞLU

 

 

Torunlar/Kiler Holding’in  SERA KÜTAHYAAVM’nin Genel Müdürü Atakan Tahmas,Youtube’da yayın yapan bazı kanallarda “Çocuklara ve toplumsal ahlaka zararlı yayınlar yapıldığı” gerekçesiyle mahkemeye başvurdu.

 

Genel Müdür Atakan Tahmas konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “Youtube’de son dönemlerde artan ve popüler olan,çoğunlukla genç ve çocuklara hitap eden video kanalları ahlakdışı sözler,galizküfürler,sürekli belden aşağı söylemlerle çocuklarımız adeta zehirlenmektedir.Maalesef çocuklar bu ahlaki erozyonla yaygın olarak küfürler ve söylemlerde bulunmaktadır.Bu video kanallarının çoğu kontrol edilmediği gibi filtreleme de yoktur.Zehir saçan bu kanallara abone olunarak ulaşım kolay olduğu için çocukların ilgisini çekmektedir.Devletimiz  bu konuda yaptırımlar uygulamadığı takdirdemaalesef çocuklarımız ve gelecek nesillerimiz için ahlaki çöküş ve felaket olacaktır”

 

Atakan Tahmas sözlerine devamla; “ Toplumsal değerleri yok etmeye,çocukların kişiliklerini bozmaya,şeref ve haysiyet kavramlarını unutturmaya ve beyinlerini zehirlemeye yönelik bu yayınların durdurulması gerekir”şeklinde konuştu.

Genel Müdür Tahmas “ENES BATUR” VE “ OHA DİYORUM” isimli video kanalların erişimlerine tedbir kararı verilmesi talebiyle Kütahya 4.Sulh Ceza Mahkemesine dava açtı. Yayınlarının durdurulmasına karar verildiği takdirde Bilişim Teknolojileri Kurumu(BTK) tarafından bu kanallara yayın yasağı konulacağı öğrenildi.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: SERA, KÜTAHYA, AVM, GENEL, MÜDÜRÜ, ATAKAN, TAHMAS'DAN, ÖRNEK, DAVRANIŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir