Haber Detayı
19 Haziran 2020 - Cuma 15:33 Bu haber 8111 kez okundu
 
Sesimizi Duyan Var mı?
Sesimizi Duyan Var mı?
KÜTAHYA Haberi
Sesimizi Duyan Var mı?

Sesimizi Duyan Var mı?

 

Dört yıl öncesinde iflasını vererek yetkililerin yurt dışına kaçtığı Kütahya Kent Hastanesi personelinin çilesi bitmiyor. Başvurdukları tüm mahkemelerde kararların lehlerine çıkmasına rağmen bir türlü paralarını alamadıklarını belirten mağdur personeller yetkililerden yardım bekliyor.

 

Çalıştıkları hastanenin kısa süre içerisinde gerileyip birden iflas verdiğini ve durumun nasıl o boyutlara geldiğini anlamadıklarını belirten mağdur personeller konunun farklı yerlere gittiğine dair hiçbir olayı fark etmediklerinin altını çizdiler. Konu ile ilgili olarak sitemiz editörlerinden Özkan Ervüz ile görüşen ve yaptıkları başvurular ile kalan alacakları hakkındaki son durumu anlatan mağdur personellerden M.C.C, M.K, F.K ve 30’u aşkın personel şu bilgileri verdiler;

 

“Mağdur edilmiş yaklaşık 500 işçi adına bir konuya tüm Kütahya’nın dikkatini çekmek istediğimiz için sizlerle görüşüp durumumuzun haber yapılarak tüm Kütahya tarafında fark edilmesini istedik. Bizleri dinleyip sesimizin üst mercilerdeki büyüklerimize ve tüm Kütahya’ya duyurulmasındaki yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederiz.

 

Bildiğiniz üzere FETÖ ile yakınlığı bilinen Kent Hastanesi, sahipleri tarafından 14 Mart 2016 da iflası verilmek üzere kapatılması ile sağlık ve temizlik personeli statüsünde çalışan biz işçilerin ilk mağduriyeti başlamış oldu. Maaşımız ve tazminatlarımız dahil tüm işçi alacaklarımız verilmeyince mağduriyetimizi hukuki yollardan aramaya başladık. 15 Temmuz 2016 da hain darbe girişimi ile kapalı olan Kent Hastanesi KHK ile tekrar kapatılarak tüm hukuki kapılar yüzümüze kapanmakla birlikte hastanede çalışan tüm işçilere öncelikli olarak FETÖ’cü gözüyle bakılmış ve haklarını savunmalarına izin verilmemiştir.

 

Ekmeğini buradan kazanan çalışanlar olarak çok zor günler geçirdik ve geçirmeye de devam ediyoruz. Birçok arkadaşımız o günlerden kalan maddi ve manevi sıkıntıların kalanları ile başa çıkmaya devam etmektedir. Tek derdi evine ekmek götürmek olan bizler bir yandan alacaklarımızı tahsil edemeyerek acı çekerken bir yan dan da bu vatan hainleri tarafından mağdur edilmenin de büyük hüsranı içindeyiz. İşçi-işveren yakınlığının haricinde başka hiçbir türlü ortak noktamız olmayan bu hainler yüzünden hem maddi olarak yıprandık hem de kamuoyunda onlarla aynı saftaymışız gibi davranılması ile de en büyük darbeyi yedik diyebiliriz. Bizler; biraz önce de belirttiğimiz gibi tek derdi evine ekmek götürmek olan Türkiye Cumhuriyeti’nin vatanına ve milletine bağlı evlatlarıyız. Böyle olmaktan da son derece gurur duyuyoruz.

 

Çalıştığımız kurumun, kimlerle ne gibi ilişkiler içerisinde olduğundan birçoğumuzun haberi olmamakla birlikte15 Temmuz günü yaşanan hain girişimin akabinde bizde gerçekleri acı bir şekilde öğrenmiş olduk. O günden bu güne kadar hemen hemen her platformda bir yandan alacaklarımızın peşinde koşarken bir yandan da bu yaşanan acı olaylar ve içerisindeki alçaklarla hiçbir alakamızın olmadığını anlatmaya çalışmaktayız.

 

Şuana kadar alacaklarımız ile ilgili başvurduğumuz bütün mahkemelerden olumlu sonuçlar aldık. Dosyalar alacaklarımızın verilmesi yönünde sonuçlanarak kapandı. Fakat hiçbir şekilde ödeme yapılmadığı gibi herhangi bir tarih dahi verilmedi. Bizden önce işlem yapılan malum yapılanmaya bağlı Eskişehir Sakarya hastanesi çalışanları maaşlarını ve tazminatlarını tahsil etmişlerdir. Lakin Kütahya Fizyotıp çalışanları olarak bizler hala daha sonuç alamamakla birlikte mağduriyetimizi Cimer, Bimer, siyasi partilerin il teşkilatlarına ve Milletvekillerimizin hepsine ilettik. Kimilerine mail ve posta yoluyla kimileri ile direk bire bir oturarak konuyu anlattık fakat onlarda hiçbir şekilde bizlere dönüş yapmadılar. Yazışmalardan tutunda mahkeme evraklarına kadar her belgenin fotokopisini kendilerine ilettik.

 

Daha önceki yıllarda Valilik görevini yürüten bizim için çok değerli eski Kütahya Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Nayır Valimiz ile de bir görüşme yaptık. Sayın valimiz alacaklı personel içerisinde araştırma yapılmasının ardından bizlerin mağduriyetinin giderileceğinin bilgisini vermişti ama o görüşme sonrasında da bir adım atılmadı. Sonraki gelen valiler ile de görüşmeler gerçekleştirdik. İl Defterdarımız bize dosyanın sonuçlandığını mağduriyetin giderileceğini ve son aşama olan Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak tarafından imzalandıktan sonra tarafımıza tebligatlar gönderileceği yakın zamanda bildirilmişti. Biz alacaklarımızı devletimizin yüce hazinesinde değil bilakis devletimizden malum Özel Kütahya Hastanesinin (Özel Fizyo tıp) SGK da olan parasından ve / veya mal varlığından istemekteyiz. Tek isteğimiz alın terimizin Fetö terör örgütüne kalmaması ve bize devletimiz eliyle verilmesidir.

 

Bizler şuanda burada birkaç arkadaşımla sizinle görüşme yapıp durumu anlattık. Amacımız kısa bir süre içerisinde tüm mağdur olan arkadaşlarla bir araya gelerek yasal izinlerin alınması ile bir basın açıklaması yapmak. Tek ama tek bir arzumuz var. Vatan hainleri ile aynı kefede olmak istemiyoruz. Devletimizin büyüklüğünü biliyoruz ve bu konuda bizim daha fazla mağdur edilmemize izin verilmeyeceğini umuyoruz”    

 

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Sesimizi, Duyan, Var, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir