Haber Detayı
09 Nisan 2020 - Perşembe 01:47 Bu haber 1905 kez okundu
 
Simpaş A.Ş Maske Üretimine Başladı
Kütahya Belediyesi, Koronavirüs (COVID-19) salgınından korunmada en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden birisi olan maskelerin üretimi için harekete geçti
GÜNDEM Haberi
Simpaş A.Ş Maske Üretimine Başladı

Simpaş A.Ş Maske Üretimine Başladı

 

Kütahya Belediyesi, Koronavirüs (COVID-19) salgınından korunmada en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden birisi olan maskelerin üretimi için harekete geçti. Kütahya Belediyesi ve SİMPAŞ A.Ş’nin Maske Üretim Atölyesinin açılışında Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, tesiste üretilen maskelerin vatandaşlarımıza ücretsiz dağıtılacağını ifade etti.

 

Tesisin altyapı çalışmalarının yaklaşık 1 ay önce başladığını dile getiren Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; “Bugün Kütahya Belediyesi ve SİMPAŞ A.Ş’nin Maske Üretim Atölyesinin açılışını gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Günlük 90 bin maske üretim kapasiteli tesisimiz, çok yakın bir zamanda seri üretime başlayacak. 3 Vardiya halinde yaklaşık 25 kişiyi istihdam ettiğimiz tesisimizde üreteceğimiz maskeleri vatandaşlarımıza ücretsiz dağıtacağız. Maske Üretim Atölyemizin oluşumunda emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyor, tesisimizin şehrimiz ve hemşerilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Simpaş, A.Ş, Maske, Üretimine, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir