Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 16:26 Bu haber 4253 kez okundu
 
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PROF.DR.KAVUNCU’YU MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER
KÜTAHYA’NIN ÖNDE GELEN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PROF.DR.KAVUNCU’YU MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER
KÜTAHYA Haberi
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PROF.DR.KAVUNCU’YU MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER

KSBÜ REKTÖRÜ  PROF.DR.VURAL KAVUNCU’YA KUTLAMA ZİYARETİ
KÜTAHYA’NIN ÖNDE GELEN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PROF.DR.KAVUNCU’YU MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER

 

 

         

Kütahya’nın önde gelen ve geniş bir tabanı olan Sivil Toplum Kuruluşları Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesş Rektörü Prof.Dr.Vural Kavuncuyu ziyaret ederek,kutlamada bulundular.
Kütahya Sosoyal Yardım ve Kültür Vakfı Başkanı ve Sabah Gazetesi Bölge Temsilcisi İhsan Tunçoğlu’nun önderliği ve Koordinasyonu ile, Kütahya Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal ve Yönetim Kurulu,Kütahya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şaban Başoğul, Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı İsmail Barış, Otisitik Çocuklar Eğitim Gönüllüsü Ramazan Şahin, Köşe yazarı Zeki Şan, Radyo Enerji Program yapımcısı Hakan Demirtaş, Vakıf Bayanlar Kurulu Üyesi Nebahat Orgun dan oluşan heyet; Rektör Kavuncuya bir buket çiçek vererek teşekkürlerini ve tebriklerini sundu.

 


Gazeteci-Yazar İhsan Tunçoğlu; kutlama ve teşekkür gerekçesi olarak şunları söyledi: “ Sayın Rektörümüzün şahsi gayretleri ile Sağlık Ünüversitemiz halka ve geniş kitlelerce benimsendi ve tanınma oranı çok yüksek. Halkımızla Üniversitemeizin dayanışması ve kaynaşması memnuniyet vericidir.

 


Tıp Fakültesi uzman Öğretim Üyeleri kadroları,  Akademik personel  kadrosu her geçen gün artış gösteriyor. Yeni  başlayan Öğretim Üyelerine  Rektörümüz çiçek takdim ederek  karşılıyor.Yeni başlayan Öğretim Üyeleri bu  jestten dolayı teşekkür ediyorlar.Artık önemli hastalıkların tedavisi için büyük şehirlere gitmeye gerek kalmadı.Sadece Öğretim Üyeleri değil teknik donanımlarda, mekan tanzim ve tefrişlerinde büyük bir artış gözlemledik”
Kütahya ve İlçeleri  açısından çok önemli bir nokta daha var: Rektör Bey, “ Kütahya ve İlçeleri tanınmadan mezun olunmayacak” mottosu ile bir tanıtma kampanyası başlattı.Kütahya’nın zenginlikleri seçmeli ders olarak okutulmaya başlanmasını memnuniyetle öğrendik.
Rektör Prof.Dr.Vural Kavuncu’da “ Kütahya’mızın değerli sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcilerine bu nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum,kapımız tüm halkımıza daima açıktır.”

 


 KSBÜ'DE FUAT SEZGİN PANELİ YOĞUN BİR İLGİYLE GERÇEKLEŞTİ

 


Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) Fuat Sezgin’i anma paneli düzenlendi. Yoğun bir ilgiyle gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı katıldılar. Panelin ardından KSBÜ “Prof. Dr. Fuat Sezgin Okuma Salonu”nun açılışı gerçekleşti. 
KSBÜ- 2019 yılı T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından “Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” olarak ilan edilmişti. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda ise değerli akademisyen adına anma yılı nedeniyle panel düzenlendi.  Etkinliğe KKÜ Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan ve NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı dışında Kütahya’nın protokolü de katılım sağladı. Yoğun bir ilgiyle gerçekleşen panelin açılış konuşmasını Sağlık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptı.

 


Prof.Dr. Kavuncu: “2019 YILININ PROF. DR. FUAT SEZGİN OLARAK İLAN EDİLMESİNDEN DOLAYI CUMHURBAŞKANIMIZA MİNNETTARIM”
İçerikli konuşmasının ardından PROF.DR.FUAT GEZGİN OKUMA SALONU HİZMETE SUNULDU.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: SİVİL, TOPLUM, KURULUŞLARI, PROF.DR.KAVUNCU’YU, MAKAMINDA, ZİYARET, ETTİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir