Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 19:48 Bu haber 2279 kez okundu
 
“Siyasete Nezaket, Ülkemize Güç Katacağız”
Radyo Enerji frekanslarında her hafta bir konuğun ağırlandığı Gündem Özel programında bu hafta Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin mikrofonun başına geçti. Vatandaşlarımızdan gelen soruları yanıtlayan ve yaptığı açıklamalar ile izledikleri siyaseti anlatan Başkan Gezgin’in bu programı şehrimizde en çok konuşulan konular arasında yer aldı.
SİYASET Haberi
“Siyasete Nezaket, Ülkemize Güç Katacağız”

“Siyasete Nezaket, Ülkemize Güç Katacağız”

 

 

                 Radyo Enerji frekanslarında her hafta bir konuğun ağırlandığı Gündem Özel programında bu hafta Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin mikrofonun başına geçti. Vatandaşlarımızdan gelen soruları yanıtlayan ve yaptığı açıklamalar ile izledikleri siyaseti anlatan Başkan Gezgin’in bu programı şehrimizde en çok konuşulan konular arasında yer aldı.

 

 

                Hakan Demirtaş’ın hazırlayıp sunduğu, Özkan Ervüz’ün de konuk olarak katıldığı Gündem Özel programı bu hafta Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin’i ağırladı. Vatandaşlardan gelen tüm soruları kesintisiz olarak sorulması ricasında bulunan Başkan Gezgin’e sorulan soruları ve verdiği cevapları kesintisiz olarak aşağıda veriyoruz.

 

 

                Gündem Özel: Neden AK Parti’den ayrılıp Yeniden Refah Partisi saflarına geçtiniz.

                İl Başkan Gezgin: Öncelikli olarak Yeniden Refah Partisinden bahsetmek istiyorum. Yeniden Refah Partisi 2018 yılında Genel Başkanımız Muhammed Ali Fatih Erbakan tarafından kurulmuştu. 81 ilimizin tamamında teşkilatlanma işlemlerini tamamladık. Bunun yanında güzelim ülkemizin 950 ilçesinin 722. de teşkilatlanma işlemleri de tamamlandı.   Kütahya Genelinde birçok ilçede teşkilatlanma işlemlerini tamamladık. Kalan iki üç ilçemizde en yakın sürede bu işlemleri bitirip hızla tanıtım ve ziyaretlerimizi sürdüreceğiz.

 

 

                2004 yılında siyaset hayatına başladım. O günden bu güne kadar Ak Parti saflarında aktif siyaset yaptım. Uzun yıllar boyunca AK Partili Bilecik Belediyesinde Başkan Yardımcılığı görevini ve encümen üyeliği görevini yürüttüm. Milletvekili aday adaylığı ve Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğum süreler oldu. 17-18 yıllık Ak Parti iktidarında ister istemez yıpranmalar, ufak tefek değişiklikler olabiliyor. Bugün kime sorarsak soralım, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı çalışmalar ile ilgili çok fazla soru sorulamamasına rağmen etrafındaki ekibi ile ilgili ciddi sorunların olduğu konusunda herkes hemfikir. Bu problemlerin yanı sıra benimde takıldığım ciddi sıkıntılar oldu. Bu sebepler doğrultusunda benimde Ak Partiden ayrılma sürecim meydana geldi. Bu sürecin sonrasında Yeniden Refah Partisi ile tanışma sürecim gerçekleşti. Yeniden Refah Partisi MKYK üyelerini ile tanışmanın ardından Genel Başkanımız Muhammed Ali Fatih Erbakan tarafından İl Başkanlığı görevine getirildim. Şunu iyi irdelemek lazım 2002 yılında Ak Parti ve kadroları üst düzey yönetime geldiğinde tamamen bizim içimizden çıkan kişiler görev almışlardı. Sıkıntıları iyi biliyorlardı ve çözümler konusunda o zamanlarda son derece başarılar elde ettiler. 2002 ve 2012 yılları arasına gerçekten çok önemli işlere imza attılar. Bu çalışmalarından dolayı Allah onlardan razı olsun. Sayın Genel Başkanımız Muhammed Ali Fatih Erbakan’da bu konuda kendilerine teşekkür ediyor ve bunu her platformda dile getiriyordu. O zamanki Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan kendilerinin burjuva olmadığını sürekli olarak belirtiyordu. Halkın içinden geldiklerine yönelik bu açıklamalar son 4-5 senedir karşılık bulmuyor. Son yılarda yapılan hiçbir yatırımlar ve icraatlar hiçbir şekilde alt tabakadan olumlu tepkiler almadı. Göreve gelen kadrolar halktan son derece kopuk olması nedeniyle ciddi sorunlar yaşadım ve partiden ayrılma kararı aldım.

 

 

               Gündem Özel: MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım’ın ittifak içerisinde olmasına rağmen yapmış olduğu açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz.

                İl Başkan Gezgin: Şu anda Türk siyaseti kutuplaştırıldı. Hangi partiye mensupsanız karşı tarafın tüm eylem ve projelerini kötülemek gibi bir özellik oluştu. Bende ve içerisinde bulunduğum partide böyle bir olay söz konusu değil. Güzel ülkemiz için kim güzel bir şey ortaya koyarsa biz her zaman destekçisi oluruz. Yeniden Refah Partisi olarak siyasette doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen bir çizgimiz var hiçbir zaman bu çizginin dışına çıkmak gibi bir düşüncemiz yok. Sayın MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım’a bu açıklamalarından ve düşüncelerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İttifakta olmalarına rağmen gerçekleri çok güzel dile getirmiş. Her ne konumda olursak olalım yanlışları dile getirmek bizim vazifemiz. Bu şehir bu ülke hepimizin geçen yıl hastane sözünü bizzat Sayın Başkan Recep Tayyip Erdoğan buradaki mitinginde dile getirmişti. Daha eskiye de gidersek 07 Haziran 2015 seçimlerinden önceki bir tarihte dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu buradaki toplantısında temmuz ayında temellerin atılacağını müjdelemişti. Sonuç itibari ile durum herkesin gözlerinin önünde duruyor. Gelinen nokta son derece açık. Stat konusunda boy boy reklam afişlerine çıkılmasına rağmen Kütahya portatif tribüne mahkum edilmiştir. Evet siyaseti seviyoruz ama ülkemizi ve şehrimizi her şeyden daha çok seviyoruz. Ak Parti saflarından ayrılmamızdaki en büyük sebeplerden birisi de bu. Bizim inandığımız Ak parti de bir şeylerin sözü veriliyorsa kesinlikle yapılırdı. Tarihlerde rast gele olarak verilmez idi. Maalesef bu duygular artık Ak Partide tamamen bitti.

 

 

                Gündem Özel: Sizce Kütahya neden yatırım alamıyor

                İl Başkan Gezgin: Bunu bana değil iktidar partisinin vekillerine sormanız gerekiyor. Sürekli seyahat edenler çevre illere gidenler bilir. Çevremizdeki illerde yatırımlar sürekli olarak devam ediyor. Bütçede para yok gibi bir durum çevre iller için geçerli değil. Demek ki sizler kaynak ayırtamıyorsunuz ya da plan ve bütçe komisyonunda her hangi bir ağırlığınız yok.

 

 

                Gündem Özel: Parti değişiminin ardından nasıl bir tepki aldınız

                İl Başkan Gezgin:  İlk etapta çok ciddi tepkiler alacağıma dair düşüncelerim vardı. İnternet ortamında sahte hesaplardan iki adet mesaj aldım. Fakat bu hesapların sahte olduğunu öğrendik onun haricinde gayet sıcak ve samimi bir şekilde karşılanıyorum. Milletimizin rahmetli Necmettin Erbakan’a olan sevgisi bizim için çok önemli bir olay. Girdiğimiz yerlerde Erbakan hocamızdan bahsettiğimizde insanların dikkatini hemen çekiyoruz ve son derece candan bir karşılanma ile memnun oluyoruz.

 

 

               Gündem Özel: Yeniden Refah Partisinin Kütahya’ya bakış açısı nasıl

                İl Başkan Gezgin: Bizim en büyük hedefimiz ve projemiz ağır sanayi hamlesidir. Rahmetli Erbakan hocamızın bir hayali vardı. Fabrikalar yapan makineler yapmak. O hayalin ve büyük projenin takipçisi ve sevdalısı artık biziz. Maden zengini bir ülkeyiz fakat bir türlü bu madenleri biz geliştiremiyoruz. İşleyemiyoruz. Tarım ve hayvancılıkta da durum aynı. Savaş halindeki Suriye’den bile 2 TL’nin altında buğday alabiliyorsunuz. Fakat bizim ülkemizde maliyetler o kadar yüksek ki bir türlü maliyeti 2.11 TL’ nin altına düşüremiyoruz. Kütahya’mızın durumunu Ankara’da genel merkezde tüm Genel Başkan yardımcıları ile konuştum. Genel Başkanımızın da Kütahya’daki işletmelerin özelleştirme konusunda bu yana takibi söz konusu. Kütahya’nın milli görüşün kalesi olduğunu ve devlet yardımlarından bir türlü faydalanamadığı konusunda hem fikiriz.

 

 

               Gündem Özel: Seçim zamanı olmamasına rağmen sokaklarda halkla görüşüyorsunuz. Vatandaşlarımızın tepkileri nasıl.

                İl Başkan Gezgin: biz seçim zamanının değil, geçim zamanının partisiyiz. İlerde bize görev verilmesi durumunda da bu tür ziyaretlerimizin devam edeceğinin sözünü veriyoruz. Seçilenlerin olmadığı zamanlarda orada olmak gerçekten çok güzel. Vatandaşlarımızın dertlerini ve sıkıntılarını direk olarak öğreniyoruz. Orada çözüm bulmaya çalışıyor gerekli notlarımızı alıp çalışmalarımızı yapıyoruz.

 

 

                Gündem Özel: Belediyeciliğin içerisinden gelen biri olarak şuan ki mevcut belediyenin çalışmalarını nasıl buluyorsunuz. 

                İl Başkan Gezgin: Sayın Alim Işık çok sevdiğimiz, saygı duyduğumuz ve keyifli bir insan. Fakat belediyecilik bu vasıfların da haricinde birçok şeyin daha içinde olması gereken bir durum. Maalesef belediyeciliğin bir okulu yok. Geçen zaman zarfında karşılaştığınız durumlara göre manevralar yapıyor ve tecrübe elde ediyorsunuz. En önemlisi belediyecilik ekip işidir. Sayın Başkan Işık’ın seçildiği günden bu güne kadar hemen hemen bir sene geçiyor. Bana bu sorular sorulduğunda bir senesi dolmadan eleştiri veya yorum yapmak doğru değil demiştim. Az bir zaman kaldı yılın dolmasına. Kendisinin büyük vaatleri var. Örneğin 15 bin kişiye iş alanı açmak ve ya iş bulmak. Ayrıca Ilıca’da Göğüs Hastalıkları hastanesi sözü de henüz hatıralarda. Bu iki önemli vaat kendisine seçimde ciddi oy kazandırmıştı. Bu iki vaat ile ilgili olarak henüz bir atılım veya girişim olmadı. Bir an önce girişim yapılması gereken bir konu. Bu konulara bir an önce eğilim göstermesi gerektiğine inanıyorum. Zaman çok çabuk geçiyor malumunuz. Allah kolaylık versin kendilerine. Biz bilgi ve birikimlerimiz ile kendilerine her zaman yardımı olacağımızı belirtik. Hala sözümüzün arkasındayız. Yeter ki kazanan Kütahya olsun.

 

 

                Gündem Özel: Kütahya’mız Dumlupınar Üniversitesi kaynaklarından tam olarak faydalanıyor mu sizce?  

                İl Başkan Gezgin: Hilal Kart ve benzeri olayları baz alıp bakarsak üniversiteden sadece ekonomik anlamda faydalanmaya çalışıyormuşuz gibi bir durum ortaya çıkıyor. Doğrusu şu olmalı. Üniversitede çok değerli eğitim görevlileri var. Bu kurumun tüm dinamiklerini şehir hayatına dahil ederek sorunları çözecek bir platform oluşturmak gayet kolay ve son derece pozitif sonuçlar alınabilir. Dumlupınar Üniversitesinin tercih edilme oranlarında son yıllarda ciddi bir düşüş var. İnsanların üniversitemizi tercih etmemesi son derece önemli bir problem. Bu kontenjan açıklığı büyüyerek ilerler ise üniversitemizin kapanmasına ulaşan istemediğimiz sonuçlar doğurabilir. Üniversite öğrencilerimizin taleplerini şehrimizin kültürel yapısına zarar vermeden çözebilir ve şehrimize ayrı bir hava katabiliriz.

 

                Sözlerime Suriye’de ve Libya’da vatanının uzağında görev yapan kahramanlarımıza ayırmak istiyorum. Rabbim onların yardımcısı olsun. Yar ve yardımcısı olur inşallah. Yardan komutanlarımıza ve devlet büyüklerimize isabetli kararlar vermelerinde yardımcı olur inşallah. Ordu yola çıktıktan sonra dua edilir, yorum yapılmaz”

 

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: “Siyasete, Nezaket,, Ülkemize, Güç, Katacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir