Haber Detayı
28 Mart 2018 - Çarşamba 12:05 Bu haber 4309 kez okundu
 
SON MAÇIMIZDA SESSİZLİK
KÜTAHYA SON MAÇINDA SEYİRCİSİZ
SPOR Haberi
SON MAÇIMIZDA SESSİZLİK

SON MAÇIMIZDA SESSİZLİK

 

Haber: Özkan ERVÜZ

 

 

            Mavi lacivertli temsilcimiz ligin son iç saha maçında taraftarından yoksun olacak. Bir önceki iç saha maçı olan Anadolu Üniversitesi Spor karşılaşmasında alınan mağlubiyete karşı taraftarlarımızın ve izleyenlerin tepkileri Futbol Federasyonu tarafından ağır bir şekilde faturalandırıldı.

 

            Şampiyonluk mücadelesinde aldığı mağlubiyetin ardından yarışta bir adım geriye düşen mavi lacivertlilere bir darbede Futbol Federasyonundan geldi. Saha kapatma ve 2000 tl para cezası camiada şaşkınlık ile karşılanırken, aynı olayları kendi sahasında yaşayan Alibeyköy Spor ise sadece 2000 tl para cezası ile cezalandırıldı. Bozüyük Vitra spor maçının ardından konuk takım futbolcularına saldıran ve Masörlerini öldüresiye döven ev sahibi taraftarların bu hareketinin tek cezası da para cezası olarak verildi. Ceza sistemindeki bu adaletsizlik akıllara acaba takım kayırma olayının olabileceğini anımsattı. İşte Amatör Futbol Disiplin Kurulu'nun 26.03.2018 Tarih ve 80 Sayılı kararı:

 

“ Kütahya Spor Klb. hakkında; 18.03.2018 tarihinde oynanan Kütahya Spor - Anadolu Ünv. Spor Spor Toto BAL müsabakasında çirkin ve kötü tezahüratta bulunulması nedeni ile ihtar, ve ayrıca çıkan saha olayları nedeni ile 1 maç seyircisiz oynama 2000 TL Para cezası verilmesine,

 

Alibeyköy Spor Klb. hakkında; 18.03.2018 tarihinde oynanan Alibeyköy Spor - Bozüyük Vitra Spor Spor Toto BAL müsabakasında çıkan saha olayları nedeni ile 2000 TL Para cezası verilmesine” karar verildi.

 

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: SON, MAÇIMIZDA, SESSİZLİK, , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir