Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 12:09 Bu haber 2741 kez okundu
 
SOSYAL YARDIM VE KÜLTÜR VAKFI BAYANLAR KURULUNUN DÜZENLEDİĞİ “YENİ YILA MERHABA KAHVALTISI” BÜYÜK RAĞBET GÖRDÜ
SAĞLANAN GELİRLE ,TAŞIMALI EĞİTİMLE KÖYLERDEN GELEN ÇOCUKLARA YARDIM YAPILIYOR
KÜLTÜR Haberi
SOSYAL YARDIM  VE KÜLTÜR VAKFI BAYANLAR KURULUNUN DÜZENLEDİĞİ “YENİ YILA MERHABA KAHVALTISI” BÜYÜK RAĞBET GÖRDÜ

SOSYAL YARDIM  VE KÜLTÜR VAKFI BAYANLAR KURULUNUN DÜZENLEDİĞİ

“YENİ YILA MERHABA KAHVALTISI” BÜYÜK RAĞBET GÖRDÜ

 

 

SAĞLANAN GELİRLE ,TAŞIMALI EĞİTİMLE KÖYLERDEN GELEN ÇOCUKLARA YARDIM YAPILIYOR

 

 

Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı Bayanlar Kurulunun düzenlediği “Yeni yıla merhaba”kahvaltı etkinliğine Kütahya’lı bayanlar büyük bir rağbet gösterdi. Etkinlik hakkında bilgi veren Bayanlar Kurulu 2.Başkanı Zeliha Tunçoğlu şu görüşlere yer verdi: “ Vakfımız Bayanlar kurulu olarak tüm üyelerimizin destekleriyle 12 ay aktif hizmetler veriyoruz.Kahvaltı etkinliğimze Kütahya’nın saygın ailelerinden 130 bayan katıldı.Katılımcılar arasında, Doktorlar,Öğretmenler,Mühendisler ve işkadınları çoğunlukta olduğunu memnuniyetle belirtmek isterim.Bu etkinliğe katkı sağlayan Üyelerimize ve katılımlarından dolayı değerli hanımlara teşekkürlerimi sunuyorum.Elde gelirlerle; Köylerden taşımalı eğitime gelen ihtiyaç sahibi çocuklarımıza; kışlık giysiler,botlar ve ders malzemeleri temin ediyoruz.Bu tür hizmetlerimiz 12 ay aralıksız devam etmektedir”şeklinde konuştu.

 

 

 Yurt dışında bulunan Vakıf Bayanlar Kurulu başkanı Yıldız Güral’da gönderdiği mesajda : “ Bu güzel ve faydalı çalışmanızdan ve gösterdiğiniz başarıdan dolayı İkinci Başkan Zeliha Tunçoğlu ve tüm üyelerimize teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunuyorum” dedi.

 

 

   Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Tunçoğlu da “ Vakfımız Üniversite öğrencilerine burslar, Merkez ve Köylerdeki öğrencilere,Engelli bireylere, Şehit ailelerine,Gazilere,Beyazay ve Körler derneği mensuplarına,Muhtaç annelere ve çocuklara,Meydan Aşevinden sıcak yemek alan muhtaç insanlarımıza ve mültecilere sürekli yardım eden,destek olan bir çalışma gerçekleştirmektedir.Yönetim Kurulu olarak,Bayanlar Kurulu olarak el birliği içinde örnek çalışmalar yapmanın huzuru içindeyiz. Hizmetlerimiz aralıksız olarak yıl boyunca devam etmektedir”.

 

Bilindiği gibi Sosyal Yardım ve Kültür Vakfına geçen yıl, yapılan bir araştrırma ile, “ Bölgemizin en başarılı Sivil Toplum kuruluşu” ödülü verilmişti.

 

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: SOSYAL, YARDIM, , VE, KÜLTÜR, VAKFI, BAYANLAR, KURULUNUN, DÜZENLEDİĞİ, “YENİ, YILA, MERHABA, KAHVALTISI”, BÜYÜK, RAĞBET, GÖRDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir