Haber Detayı
04 Ocak 2018 - Perşembe 13:10 Bu haber 3506 kez okundu
 
STK’larla İstişare Toplantısı Düzenlendi
GÜNDEM Haberi
STK’larla İstişare Toplantısı Düzenlendi

TAVŞANLI’DA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI, DERNEKLER, VAKIFLAR VE SPOR KULÜPLERİNİN TEMSİLCİLERİYLE İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. MİLLETVEKİLİ VURAL KAVUNCU, BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER VE AK PARTİ İLÇE BAŞKANI NEJAT TÜLEK, STK’LARIN GÖRÜŞ ÖNERİ VE TALEPLERİNİ DİNLEYEREK TEK TEK NOT ALDI. Tavşanlı’da “Yerel Buluşmalar” etkinliği kapsamında AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve AK Parti İlçe Başkanı Nejat Tülek ilçede faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları, vakıflar, dernekler ve spor kulüplerinin temsilcileriyle bir araya geldi.
Yaklaşık 3 saat süren toplantıda temsilcilerin tamamının görüş ve talepleri tek tek not edilirken, Tavşanlı’nın geleceğine yönelik projelerde de istişarelerde bulunuldu. – MİLLETVEKİLİ VURAL KAVUNCU HÜKÜMET ELİYLE YÜRÜTÜLEN PROJELERDE GELİNEN SON DURUMU PAYLAŞTI
AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu başta sağlık ve istihdam konularında gelen sorulara yanıtlar vererek, ilçede Hükümet eliyle yürütülen çalışmalarda gelinen son durumu paylaştı.
Daha önce değişik platformlarda STK temsilcileriyle sürekli bir araya geldiğini söyleyen Kavuncu, ilçenin kalkınmasına yönelik projelerin tek tek hayata geçirildiğini kaydetti.
Milletvekili Kavuncu AK Parti Hükümetleri dönemindeki yatırım paylarından Tavşanlı ve Kütahya’nın da tüm illerde olduğu gibi fazlasıyla faydalandığını vurgulandı. – BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– STK’LARLA HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ
Belediye Başkanı Mustafa Güler, demokrasinin yapı taşlarından ve vazgeçilmezlerinden olan STK’ların toplumda önemli bir misyon üstlendiğine işaret ederek, Tavşanlı Belediyesi olarak STK’larla her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti. Temsilcilerin Belediye hizmetlerine yönelik talep ve önerilerini not ederek üzerinde çalışacağını ifade eden Başkan Güler, Belediye’nin 2017-2018 yılı yatırım ve çalışmaları hakkında da kısa bilgilendirmelerde bulundu. – “SENE BAŞINDA STK’LARA PLAN VE PROJELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, GÜÇ BİRLİĞİ YAPALIM DEMİŞTİK. ANCAK SADECE 2 TANE TEMSİLCİMİZ BİZİMLE PROJESİNİ PAYLAŞTI”
2017’nin Ocak ayında da STK temsilcileriyle bir araya geldiklerini anımsatan Başkan Güler, “Bu sene başında STK temsilcileriyle yaptığımız toplantıda kendilerine; (birlik ve beraberlik içerisinde projeler geliştirelim. Güç birliği yapalım ve Belediye olarak bize proje getirin size destek olalım) demiştik. Ancak o toplantının üzerinden bir sene geçmesine rağmen sadece 2 tanesi bizimle proje için iletişime geçti. Bunu da dile getirmek istiyorum” dedi.
Belediye Başkanı Mustafa Güler ayrıca amatör spor kulüplerine yapılan yardımlardan da bahsederek, bu yardımların 2018 yılında da devam edeceğini vurguladı. – AK PARTİ TAVŞANLI İLÇE BAŞKANI NEJAT TÜLEK:
– “ULAŞILAMAYAN BİR BAŞKAN DEĞİLİM”
AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Nejat Tülek ise asla “ulaşılamayan bir başkan” olmadığını söyleyerek, “Tavşanlılı bir hemşehrimiz, Ben AK Parti İlçe Başkanı’na ulaşamadım, kendisiyle görüşemedim diyemeyecek. Her gün Teşkilat binasındayız ve kapımız tüm halkımıza açık” dedi.
Tavşanlı’da çok önemli yatırımların hayata geçirildiğini vurgulayan AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Nejat Tülek, “Bize gelen talepleri biz yerel ile ilgiliyse Belediye Başkanımız Mustafa Güler’e, genel siyaseti ilgilendiren konu ise Ankara’da Vekilimiz Vural Kavuncu’ya ulaşarak çözüm noktasında birlikte adımlar atıyoruz. Milletvekilimiz Vural Kavuncu ve Belediye Başkanımız Mustafa Güler’e bu noktada bizlere verdiği destekten ötürü teşkilatım adına teşekkür ediyorum” dedi.
“Önemli olan kubbede hoş bir sâdâ bırakmaktır” diyen Tülek, 2019’un seçim yılı olduğunu belirterek yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını söyledi.
Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Sabri ASLAN
Etiketler: STK’larla, İstişare, Toplantısı, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir