Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 00:09 Bu haber 3904 kez okundu
 
Takipçisi Olacağız...
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin geçtiğimiz günlerde www.haber274.net adlı haber sitemizde yayımlanan 'Sesimizi Duyan Var mı' başlıklı haberimiz ile ilgili bir açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
Takipçisi Olacağız...

Takipçisi Olacağız...

 

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin geçtiğimiz günlerde www.haber274.net adlı haber sitemizde yayımlanan 'Sesimizi Duyan Var mı' başlıklı haberimiz ile ilgili bir açıklama yaptı. Hiç kimsenin yok yere daha fazla mağdur edilmemesi gerektiğinin altını çizen İl Başkanı Gezgin şunları söyledi;

 

"Yayımladığınız haberi üzüntü ve hayret içerisinde okudum. Kent Hastanesi konusunda mağdur olan bazı arkadaşlarla da görüşme fırsatım oldu. Mağduriyetlerinin boyutlarını kendilerinden de dinleyince gerçekten çok üzüldüm. Bu konunun bu kadar uzun sürmesi gerçekten de hayal ve umut kırıcı bir durum. Mağduriyeti yaşayan arkadaşlarımızın başvurdukları her resmi merci tarafından haklı bulunmalarına rağmen halen kendilerine haklarının teslim edilmemiş olmasını anlayamıyorum. İşsizliğin ciddi boyutlara ulaştığı Kütahya'mızda, ilaveten çalışanların paralarını da alamaması eklenince durum daha vahim bir hal alıyor.

 

Ben bu konuya biraz daha değişik bir açıdan da bakmak istiyorum. Mağduriyetin yaşandığı ilk zaman olan 2016 yılında, ilk etapta Hükümetimiz bu ölçekte olan bir hastaneyi özel müteşebbis beklemeden kendisi faaliyete geçirmeli idi. Bu hareket ile hem mağdur olan personele ekmek kapısı açılmış olur hem de devletimizin yaşadığı sağlık tesisleri sıkıntısı da bir nebze giderilmiş olurdu. En mantıklı çözüm yolu bu olabilirdi bence. Mağdur olan kardeşlerimizin haklı olduğunu Türkiye Cumhuriyetinin Yüce Mahkemeleri onaylamış. Bu onayın ardından geçen bunca zamana rağmen haklarının verilmeme nedenini bende merak ediyor ve açıklanmasını bekliyorum. Bu konunun aydınlanması ve haklarının takipçisi olacağımızın sözünü Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin olarak veriyorum.

 

Şuan da bu tesisi yeniden faaliyete geçirerek kaliteli bir sunan Park Hayat Hastanesine de teşekkür ediyorum. Birçok konuda doktor ve yetkili personel sıkıntısı yaşayan Kütahya'mızın adeta imdadına yetiştiler. Kütahya’mıza hak ettiği kalite de bir hizmet vermeleri Kütahya sevdalısı olan bizleri son derece memnun etti.

 

Sözlerime mağdur olan arkadaşlarımızın yanında olacağımızı ve hak ettikleri alacaklarını alıncaya kadar da konunun takipçisi olacağımızı belirterek son vermek isterim" dedi

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Takipçisi, Olacağız...,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir