Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 16:13 Bu haber 1507 kez okundu
 
Taşın Altına Vücudumuzu Koyuyoruz
Her hafta ilimizin önemli isimlerini ağırlayan Gündem Özel programı bu hafta MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım’ı konuk etti. İki hafta önce düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çeken Başkan Yıldırım yaptığı konuşmalara açıklık getirirken gündeme dair önemli açıklamalarda da bulundu
SİYASET Haberi
Taşın Altına Vücudumuzu Koyuyoruz

Taşın Altına Vücudumuzu Koyuyoruz

 

 

Her hafta ilimizin önemli isimlerini ağırlayan Gündem Özel programı bu hafta MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım’ı konuk etti. İki hafta önce düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çeken Başkan Yıldırım yaptığı konuşmalara açıklık getirirken gündeme dair önemli açıklamalarda da bulundu.

 

 

105.7 Radyo Enerji frekansında her hafta bir konuğun ağırlandığı Gündem Özel programının bu haftaki misafiri MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım’dı. Yaklaşık iki hafta önce basın mensupları ile bir toplantıda bir araya gelen Başkan Yıldırım şehrimizin sıkıntıları ve özüm bekleyen konularla ilgili olarak beklenen dışında ve son derece samimi açıklamaları ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Katıldığı Gündem Özel programında bu konulara açıklık getiren başkan yıldırım ile yapılan programı röportaj tarzı ile sizlerle buluşturmak istedik. Başkan Yıldırım’a vatandaşlarımız tarafından sorulan sorular ve Başkan Yıldırım’ın cevapları;

 

 

Gündem Özel: İdlip Operasyonuna Bakış açınız nasıl

 

 

Başkanı Yıldırım: Öncelikle tüm milletimizin başı sağ olsun. Şehit ailelerine sabırlar versin. Gazilerimize de Allahtan şifalar diliyorum. Yüreğimiz yandı. İnşallah bundan sonra bir daha şehit ateşi düşmez evlerimize. O melun saldırının ardından Sayın Genel Başkanımızın da dediği gibi ‘yansın suriye, yıkılsın idlib’ parolası ile operasyonlar başladı. Acımızı bir gram azaltmasa bile en azından yapılan her harekatın cevabının mili ile verileceğini tüm dünya bir kez daha görmüş oldu. Bu operasyonun başlamasının ardından bazı kesimler tarafından ordumuzun orada ne işi ver tarafından bazı uygunsuz yorumlar yapıldı. Şehitler Tepesi boş kaldı diye çok anlamsız ve yakışık almayan yorumlar yapıldı. Birincisi şehitler tepesi kesinlikle boş kalmaz. Ayrıca Türkiye sınırları sadece haritada belirtilen sınırlar ile belirlenemez. Türkiye Cumhuriyeti devleti her zaman için bu coğrafya da ve dünyanın her yerinde halkların kaderini belirleyen ve mazlumların hasret ile beklediği bir ülke ve toplumdur. Rusya’nın ve Amerika’nın hiçbir sınırı ve de hiçbir ortak geçmesi olmamasına rağmen bu ülkeler çıkar savaşında iken bizim oraya mazlumlar adına müdahale etmemizi ilk etapta bizim içimizdeki insanlar eleştiriyor ve karşı çıkıyorlar. Bunu anlamamız kesinlikle mümkün değil.

 

 

Gündem Özel: Ziyaret Ettiğiniz Şehit Aileleri İle Diyaloglarınız Nasıl

 

 

Başkanı Yıldırım: ne genele merkezimiz ne de il teşkilatımız bu ziyaretleri çok fazla basın ile paylaşma yoluna gitmiyoruz. Gittiğimiz ziyaretlerde kendilerine istek ve arzularını sorduğumuz bu acılı aileler inanın bana hiçbir istekleri olmadığını ve devletin kendilerine her zaman yardımcı olduğunu söylediler. Devletimizin ve milletimizin alakasından son derece memnunlar. Yüce Rabbim inşallah toprağa düşen her şehit kardeşimizin şehadetini kabul eder. İnşallah bizlere haklarını helal etmişlerdir.

 

 

Gündem Özel: Belediye Seçiminin ardından vatandaşlarımızın partinize bakış açısı nasıl

 

 

Başkanı Yıldırım: Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak 1 Kasım seçim süreci yaşadım. Bazı isimlerin partimizin genel başkanlığına geçebilmek adına bazı girişimleri oldu. O dönem itibari ile yaşanan sürecin ardından MHP kan kaybediyor ve gücü zayıflıyor tarzında tamamen bilinçli olarak bir adeta bir kampanya başlatıldı. Vatandaşlarımızın nazarında MHP ile ilgili böyle imaj çizilmeye çalışıldı. Biz bunun cevabını 24 Haziran seçimlerinde son derece net bir şekilde verdiğimize inanıyorum. O seçimlerin akşamında 1 milletvekili kazanmanın ardından ben il başkanı olarak Kütahya Belediyesini de MHP saflarını katma adını kendime kendime söz verdim. Vatandaşlarımızın da teveccühü ve tercihleri doğrultusunda bu sözü tutmanın gururunu da yaşadık. Bu süreçten sonra Kütahya olarak gerçekten ciddi anlamda destek gördük. Üye kayıtlarımız olsun yaptığımız ziyaretler olsun son derece yakından ve samimi bir şekilde karşılanıyoruz.

 

Gündem Özel: Yapmış olduğunuz açıklamaların ardından ittifaktan yada partinizden tepkiler aldınız mı ?

 

 

Başkanı Yıldırım: Bu açıklamaların ardından vatandaşlarımızdan ve partili kardeşlerimizden destek mesajları aldık. Söylediklerimizin yanlış olduğuna inanmadık, inansak ta böyle bir açıklama yapmazdık. Bu ittifak hain 15 Temmuz olayının ardından vatanımızın birliği devletimizin istikbali adına kurulmuştur. Bizde Sayın Genel Başkanımızın düşünceleri ile aynı çizgideyiz. Yanlışları eleştirmek en büyük hakkımız. Yaptığımız şey ittifaka aykırı bir şey değil. Kütahya’mızın sıkıntılarını belirtmemiz lazım. Bu konuşmalarımızın ardından Ak Parti İl Başkanı Sebahattin Coşkun’un kâğıt fabrikası ile ilgili açıklamalarını bende izledim. Bugün kendisine Belediye Başkanımız ile ziyaret ettik. Orada bu konu ile ilgili kendisinden bilgiler aldım. Sayın Bakanımızın burada ki ziyaretinde firma temsilcilerinin de bir araya geldiği minik bir toplantı yapıldığı ve fabrika temsilcilerine tam destek verildiğini öğrendik. Bakın ben ticaret ile ilgileniyorum. İnanın ben sermayenin ne kadar nazlı olduğunu son derece yakından biliyorum. Siz burada yatırım için gelen insanları gereksiz konular ile ilgili yorma yoluna girerseniz bu yatırımcılar kaçar. Sayın Bakanımızın kulağına kadar gitti ise demek ki yanlış şeylerden bahsetmemişiz.

 

 

Gündem Özel: Sizce Kütahya’mızın gelişeme me sebepleri nelerdir.  

 

Başkanı Yıldırım: Her şeyden önce ben bu şehrin sokaklarında büyüdüm. Mezarlarımız, camilerimiz ecdadımız burada. Ben bu şehrin çocuğuyum. Bu şehrin sıkıntılarını ve sorunlarını burada yaşayan bir insan olarak yakından yaşayarak biliyorum. Aslında Kütahya olarak bir büyüme trendi yaşıyoruz. Fakat bu trend istenilen boyutta olmadığı için gözlemlenmesi ve yorumlanması beklediğimiz gibi olmuyor. Biz de daha hızlı büyüme trendi istiyoruz ama biraz müsaade edilmesini istiyoruz. Belediye Başkanımız, Vekilimiz ve ben son derece ciddi çalışmalar yürütüyoruz.

 

 

                Birincisi şehir olarak moralimizi yüksek tutmamız lazım. Hangi parti olursa destek modun da olmamız lazım. İkincisi de şehir olarak bir şeyin kararını vermemiz lazım. Hangi alanda büyümeyi başlatacağız. Öğrenci şehri mi olacağız. Ya da turizm ve termal anlamında mı şehrimizi geliştireceğiz. Hangi konu hakkında olursa olsun bir an önce bu konunun uzmanları ile bir araya gelmemiz ve start vermemiz lazım.   Bir an önce turist çekmek ve turizmi ayağa kaldırmamız lazım diye konuşuyoruz. Farz edelim ki Dumlupınar’a ve yahutta Domaniç’e misafir götürdünüz. O kişileri nasıl ağırlayacak nerede konaklamalarını sağlayacaksınız. Bu memleket bizim, bu memlekete biz sahip çıkacağız. Elimizden gelen her türlü şey ile gelişim hamlesi için saldırmaya başladık. Kütahya’nın gelişmesine ve ülkemizin hayrına olacak olan tüm girişimleri destekler ve her ortamda herkes ile yan yana olamaya varız.

 

Gündem Özel: Termik santraller ile ilgili son gelişmeler nedir.

 

 

Başkanı Yıldırım: Daha önce her platformda söylediğimiz gibi biz Kütahya için yapılan her yatırımın ve her girişimin yanındayız. Taşın altına elimizi değil tüm bedenimizi koymaya hazırız. Herkesin bildiği üzere 31 Aralık tarihinden bu yana termik santrallerin bacalarındaki filtre konusunda bazı sıkıntılar yaşanmakta. Edindiğimiz bilgilere göre filtre inşa çalışmaları son derece hızlı bir şekilde devam ediyor. Hem Vekilimiz Ahmet Erbaş Bey hem de biz il teşkilatı olarak gelişmeleri an be an takip ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Elde ettiğimiz bilgileri de vatandaşlarımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Gündem Özel: İl Teşkilatı, Belediye Başkanı Ve Milletvekili arasında problem var mı? Neden sizi bir arada göremiyoruz.

 

Başkanı Yıldırım: Bu söylentiler seçimden önce de sık sık Kütahya kamuoyuna yayılmıştı. Maksatlı bir söylenti olduğunu belirtmek istiyorum. Böyle bir olayın olması söz konusu değil. Hep beraberiz ve birlikteyiz. Çalışma alanlarımızın ayrı olması sebebi ile birlikte çok fazla zaman geçiremiyoruz. Hemşerilerimiz bize oylarını emanet ettiler. Böyle bir emanet bizim boynumuzda iken biz böyle küslük ve benzeri olayları yaşamayan hakkımı yok. Maalesef Kütahya’nın gelişememesi ile ilgili sorduğunuz sorunun cevaplarından biri de bu. Dedikodu. Kütahya’mızın bir an önce bu dedikodu denilen illetten kurtulması gerekiyor. Bu sorunu aştığımızda gerisi gelecek inanın.

 

Gündem Özel: Milletvekili Ahmet Erbaş’ı neden şehrimizde çok göremiyoruz.

 

 

Başkanı Yıldırım: Sayın vekilimizin nasıl bir performans harcadığını anlatsam dinlerken yorulursunuz. Ben bu yoruma katılmıyorum. Kendisi birçok vekilin Kütahya tarihinde hiç gitmediği hatta yerini dahi bilmediği kasabalara köylere ziyaretler gerçekleştiriyor. İl teşkilatı olarak kendisinin bu çalışmalarından son derece memnunuz. Kendisi düğün dernek ve cenaze işlerine şehir merkezinde çok katılamıyor. Kütahya’nın tamamının oylarını alan bir milletvekilinin sadece şehir merkezinde olması hoş olmaz. Bu sorumlulukları bildiği için her fırsatta kendini Kütahya’ya atıyor ve herkesin halini hatırını sormak istiyor.

 

    Gündem Özel: Belediye Başkanı Alim Işık’ın 1 yıllık başkanlım süresini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Başkanı Yıldırım: Sayın Başkan Işık’ın bir senelik çalışmalarını irdelemek için henüz çok erken. Kendisi gerçekten ciddi anlamda borcu olan bir belediye devraldı. Bir yılı tam dolmamasına rağmen inanılmaz bir borç ödemesi gerçekleştirdi. Hatta bu konundaki başarısı ile ülke basınında da uzun süre gündemde olmuştu. Belediyecilikte bir sene yeni gelen bir başkan için gerçekten çok kısa bir süre. Çalışma arkadaşlarını seçmesi, plan ve programların yapılması ve bunlara uyacak ekiplerin oluşturulması gerçekten ciddi zaman isteyen bir süre. Ben tüm hemşerilerimizden belediye ilgili yorumlarında biraz daha sabır istiyorum. Bizden beklentilerinin çok yüksek olduğunu biliyoruz. Bu beklentileri boşa çıkarmayacağız. Sadece biraz daha zaman tanısınlar ve Kütahya’daki değişimin tadını çıkartsınlar.

 

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Taşın, Altına, Vücudumuzu, Koyuyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir