Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 15:32 Bu haber 5194 kez okundu
 
TAVŞANLI BELEDİYESİ VE HAYRAT VAKFI İŞBİRLİĞİYLE KÖMÜR VE GIDA YÜKLÜ 16. TIR’DA SURİYELİ MAZLUMLAR İÇİN DUALARLA GÖNDERİLDİ
TAVŞANLI BELEDİYESİ VE HAYRAT VAKFI İŞBİRLİĞİYLE KÖMÜR VE GIDA YÜKLÜ 16. TIR’DA SURİYELİ MAZLUMLAR İÇİN DUALARLA GÖNDERİLDİ
TAVŞANLI Haberi
TAVŞANLI BELEDİYESİ VE HAYRAT VAKFI İŞBİRLİĞİYLE KÖMÜR VE GIDA YÜKLÜ 16. TIR’DA SURİYELİ MAZLUMLAR İÇİN DUALARLA GÖNDERİLDİ

TAVŞANLI BELEDİYESİ VE HAYRAT VAKFI İŞBİRLİĞİYLE KÖMÜR VE GIDA YÜKLÜ 16. TIR’DA SURİYELİ MAZLUMLAR İÇİN DUALARLA GÖNDERİLDİ. ÖTE YANDAN TAVŞANLI BELEDİYESİ VE ÇARE DERNEĞİ İŞBİRLİĞİYLE GAZZE İÇİN BAŞLATILAN NAKİT YARDIM KAMPANYASI İSE DEVAM EDİYOR.

Tavşanlı Belediyesi ile Hayrat Vakfı işbirliğiyle ve Tavşanlı halkının da desteğiyle Suriyeli mazlumlara yardım eli uzatılıyor. Bu çerçevede hayırseverlerden toplanan gıda ve yaşam ürünlerinin bulunduğu 3 yardım TIR’ı dualarla Suriyeli mazlumlara gönderildi. Buna göre Tavşanlı’dan Suriyeliler için gönderilen yardım TIR’ı 16’ya ulaştı.

“100 YIL ÖNCE BERABER YAŞADIĞIMIZ SURİYELİ MAZLUM KARDEŞLERİMİZE EL UZATIYORUZ”
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler, 2011 yılından bu yana emperyalist güçler ve onların maşaları tarafından kendi öz vatanından uzaklaştırılmış Suriyeli mazlumlara sahip çıktıklarını söyledi. 
Güler, “Kadın ve çocuklar başta olmak üzere Suriyeli mazlumlar için sınıra yakın alanda güvenli bölge oluşturuldu. 100 yıl önce beraber olduğumuz bu topraklarda mazlum kardeşlerimize yardım ediyoruz” diye konuştu. 
Veren elin alan elden daha hayırlı olduğunu kaydeden Başkan Güler, “Bugün Suriye’de kardeşlerimiz sıkıntı yaşıyorsa bize düşen veren el olmaktır” dedi.

GAZZE İÇİN BAŞLATILAN NAKİT YARDIM KAMPANYASI DA DEVAM EDİYOR
Tavşanlı Belediyesi’nin Gazze için Çare Derneği ile birlikte yürüttüğü kampanyanın da devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Çare Derneği ile birlikte Filistin-Gazze için nakit yardım kampanyamız devam ediyor. Hayırsever halkımızı Gazze için de destek olmaya çağırıyoruz. Halkımız, Ulu Camii’nin karşısındaki Çare Derneği’ne giderek bağışta bulunabilir ayrıca Vakıfbank’ta Çare Derneği adına açılan hesaba para yatırabilirler. Oradakiler de bizim kardeşlerimiz. Ben bu yardımların toplanmasından, mazlum kardeşlerimize ulaşmasına kadar emeği bulunan herkese şükranlarımı sunuyor, hayırsever halkımıza teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

“KAHRAMAN MEHMETÇİKLERİMİZE SELAM GÖNDERİYORUM”
Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de terör örgütlerine yönelik başlattığı operasyonlara da değinerek, “Mehmetçiklerimiz; Afrin’de arka planda emperyalistler olmak üzere terör gruplarıyla mücadele ediyor. Vatanı için canını hiçe sayan kahraman Mehmetçiklerimize de selam gönderiyorum” dedi. 
Hayrat Vakfı Başkanı Ercüment Yıldırım ise çıktıkları bu yolda kendilerini yalnız bırakmayan Tavşanlı Belediyesi ve hayırsever Tavşanlı halkına teşekkür etti. 
Konuşmaların ardından İlçe Vaizi Ahmet Yürekli’nin yaptırdığı dua ile TIR’lar uğurlandı.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: TAVŞANLI, BELEDİYESİ, VE, HAYRAT, VAKFI, İŞBİRLİĞİYLE, KÖMÜR, VE, GIDA, YÜKLÜ, 16., TIR’DA, SURİYELİ, MAZLUMLAR, İÇİN, DUALARLA, GÖNDERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir