Haber Detayı
04 Ocak 2018 - Perşembe 09:45 Bu haber 5012 kez okundu
 
TAVŞANLI OSB'YE PAKİSTANLI İLAÇ FİRMASI GELİYOR
TAVŞANLI OSB'YE PAKİSTANLI İLAÇ FİRMASI GELİYOR, KÜTAHYA MERKEZ BAKIYOR
TAVŞANLI Haberi
TAVŞANLI OSB'YE PAKİSTANLI İLAÇ FİRMASI GELİYOR

Tavşanlı OSB kurulduğu günden bugüne kadar hızla gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Gün geçtikçe ulusal ve uluslararası büyük firmalar bölgemize yatırım yapmak için Ar-Ge çalışmaları yürütüyorlar.

Öncelikli hedefimiz Organize Sanayi Bölgemizde ileri teknolojinin kullanıldığı nitelikli elemanlarla istihdamın arttığı ve sadece yurt içinde değil yurtdışında da kullanılacak olan ihracat ürünlerinin üretildiği bir bölge oluşturmaktır. Geçtiğimiz senelerde davetimiz üzerine ilimize gelerek sahada inceleme ve görüşmeler yapan Pakistanlı ilaç üreticilerine teşvik paketlerimizden yararlanabilecekleri avantajları, her türlü taşıtla ulaşım imkanlarımızı ve hızla büyümekte olan sanayi alt yapımızın faydalarını izah ettik.

İlgili firmanın üretim izni, ilaç ruhsatlama ve lisanlamaişlemleri için ilgili bakanlıklarda görüşmeler yapmalarına olanak sağladık, bürokrat görüşmelerine bizzat iştirak ettik. Daha sonra yatırımcı firmanın kendi ülkelerindeki fabrikalarını ve üretim kapasitelerini incelemek üzere bizzat Pakistan’a giderek görüşmelerde bulundum ve firma yetkililerinden bilgi aldım.

Uzun süren araştırma ve değerlendirmelerinden sonra firma yetkilileri yatırım kararını kesinleştirerek kesin imzayı atmak için bugün ilçemize geldiler. Geçen bu süre zarfında Tavşanlı 2.OSB'nin altyapı çalışmaları tamamlandı ve yer tahsislerine başlandı. Daha önceden yer tahsis talebinde bulunan Pakistanlı SEKNEN İlaç Firmasına 26 bin m2 yerin tahsisat imzası atıldı. Firma yetkilileri fabrikanın kurulum ve inşaat çalışmalarına hemen başlayacaklarını ifade ettiler.

Yüksek teknoloji yöntemleri kullanılarak üretecekleri kan ürünleri ve biyolojik ilaçları Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine sevk edecekler. İlk etapta 50 kişiye iş imkanı sağlayacak olan firma ürün çeşitliliği ve kapasitesinin artması ile birlikte istihdam ve yatırım miktarlarını artırmayı hedefliyor. Bu ay sonuna doğru ikinci bir Pakistanlı ilaç firması olan MAC&RAİNS'in de bölgemize gelmesini bekliyoruz. Aynı sektörde farklı üreticilerin bölgemizde üretim yapmaları hem ilimiz hem ülkemiz açısından büyük ekonomik yararlar sağlayacaktır.

Bugün imzasını attığımız bu büyük yatırımın halkımıza iş, aş ve refah getirmesini temenni ediyor, Tavşanlı’mıza, Kütahya’mıza ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TAVŞANLI, OSB'YE, PAKİSTANLI, İLAÇ, FİRMASI, GELİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir