Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 10:12 Bu haber 36688 kez okundu
 
Tavşanlı'da Dolandırıcılık Operasyonu
Tavşanlı'da Dolandırıcılık Operasyonu
ASAYİŞ Haberi
Tavşanlı'da Dolandırıcılık Operasyonu

Tavşanlı'da Dolandırıcılık Operasyonu

 

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde FETÖ soruşturmaları dolandırıcılığı operasyonunda içlerinde kamu görevlilerinin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

 

 

Tavşanlı Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı FETÖ Soruşturmaları dolandırıcılığı operasyonunda, içlerinde kamu görevlilerinin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

 

 

Yapılan eş zamanlı operasyonda; şüpheliler A.D., V.A., A.A., N.T., B.K., İ.Ç., H.G., R.T. ve F.T. gözaltına alındı.

 

Edinilen bilgilere göre; Tavşanlı Cumhuriyet Başsağlığı, Kütahya İl Jandarma komutanlığı ekipleri ve Tavşanlı İlçe Jandarma komutanlığı ekiplerince icra edilen, kendilerini Mit mensubu gibi bir kısım kamu görevlerinde bulunmuş gibi tanıtarak dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen şüpheliler A.D. ve F.T. hakkında projeli olarak soruşturmaya başlatıldı.

 

Soruşturma kapsamında şüphelilerin "Fetö soruşturmaları/davalarında tutuklu bulunanların tahliyesini sağlama", "ihraç edilen kamu görevlilerinin iadesini sağlama", "e-haciz işlemlerini kaldırma", "kredi garanti fonundan şirketlere kredi sağlama", "vatandaşlık işlemleri", "gümrükte el konulan araç/malların bırakılmasını sağlama", "açıktan memuriyete atama" ve benzeri başkaca birçok menfaat sağlama vaadinde bulunarak menfaat temin ettiklerine yönelik tespitler yapılmıştır. Birkaç ili kapsayacak şekilde aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu şüphelilere yönelik yapılan eş zamanlı operasyonlarda A.D., V.A., A.A., N.T., İ.Ç., B.K., H.G., R.T. ve F.T. gözaltına alındI.

Kaynak: Editör: Feyza TUNA
Etiketler: Tavşanlı'da, Dolandırıcılık, Operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir