Haber Detayı
05 Eylül 2018 - Çarşamba 11:40 Bu haber 7022 kez okundu
 
“TESTİDE NE VARSA O AKAR
ALİ FAZIL KASAP “TESTİDE NE VARSA O AKAR"
KÜTAHYA Haberi
“TESTİDE NE VARSA O AKAR

“TESTİDE NE VARSA O AKAR"

CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ DR. ALİ FAZIL KASAP, AKP KÜTAHYA İL BAŞKANI ALİ ÇETİNBAŞ’A CEVAP VERDİ.
“ AKP KÜTAHYA’DA MUM GİBİ HER DAKİKA ERİYOR”


“KÜTAHYA İÇİN BU ZAMANA KADAR NE YAPTINIZ?


“BAŞARISIZLIĞINIZI BAĞIRARAK ÖRTMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ”


“KÜTAHYALI HEMŞERİLERİM BU OYUNUN FARKINDA”

 

 

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, AKP Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş’ın açıklamalarına karşılık vererek, “AKP Kütahya’da mum gibi her dakika eriyor. Kütahya için hiçbir şey yapılmamasına alışmış bir İl Başkanı, Kütahya için çalışan bir vekil görünce sanırım dengeleri bozulmuş” dedi.

 

Kasap, AKP’nin Kütahya’da bunca yıldır bağırmaktan, ötekileştirmekten ve eldekileri satmaktan başka hiçbir şey yapmadığını belirterek, “Kütahyalı hemşerilerim bu oyunun farkında. Bağırmaktan başka hiçbir şey yapmayan bir İl Başkanı acaba Kütahya için bu zamana kadar ne yaptınız? Bağıracağınıza biraz iş yapın” dedi.

 

Kasap, altı linyit, gümüş, magnezyum ve bor madenleriyle dolu, üstü pancar ve tahıl ambarı Kütahya’nın içi dert dolu insanlarının AKP iktidarı ile birlikte gitgide fakirleştiğine dikkat çekerek şöyle dedi:

 

“Milletvekili sayımızdan başlayalım; 2002’de 6 olan Milletvekili sayımız 4’e düşürüldü. Manyezit işletmeleri (KÜMAŞ) ne oldu? Satıldı. Batırıldı. Seyitömer linyit işletmeleri ne oldu? Satıldı. 3 bin 500 olan çalışan işçi sayısı 500’e düştü. Küçüldükçe küçüldü. Kütahya Azot Fabrikası vardı ne oldu? Küçüldükçe küçüldü. 4 bin olan işçi sayısı 300’e kadar indi. Bor madeninde dünya rezervlerinin 73 bizde. En büyüğü de Kütahya Emet’te. Ancak AKP hükümetinin Meclis’ten çıkardığı yasa ile madenleri devredecekler. Tavşanlı Linyit’i satacaklar. Eti Bor İşletmelerini Varlık Fonu’na devrederek satmaya hazırlanıyorlar. Kütahya Türkiye’nin ne hale geldiğinin bir fotoğrafıdır. AKP’nin İl Başkanı Kütahya için gecesini gündüzüne katan muhalefet partisinin milletvekiline laf yetiştireceğine önce kendi partisinin Kütahya’ya yaptıklarının hesabını versin”

 

Kasap, AKP Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş’ı eğer samimiyse Kütahya’nın sorunlarının tartışılacağı bir televizyon kanalında tartışmaya çağırarak hodri meydan dedi. Kasap Kütahyalı hemşerilerim bu oyunun farkında diyerek şöyle dedi:

“Bence siyaset; samimiyet, nezaket ve sabır gerektirir. Bir o kadar heyecanlı ve gerçeklerden uzak AKP İl Başkanı cevap vermeye bile gerek duyulmayacak açıklamalarına devam ediyor. Yaptığımız girişimler halkımızın takdirine sebep olması kendisini üzmemeli ve bizzat mutlu olmalı. Başarısızlıklarını bağırarak örtmeye çalışıyorlar. Testide ne varsa o akar. Kütahya’ya bu tavır yakışmıyor. Konuştukça hata yapıyorlar. Biz tartışmaya değil, hizmet vermeye geldik. Takdir ve eleştiri halkımıza aittir.“

Kaynak: Editör:
Etiketler: “TESTİDE, NE, VARSA, O, AKAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir