Haber Detayı
14 Şubat 2019 - Perşembe 12:06 Bu haber 7961 kez okundu
 
Vali Toraman'dan öğretmenlere uyarı
Vali Toraman'dan öğretmenlere çalışma uyarısı
EĞİTİM Haberi
Vali Toraman'dan öğretmenlere  uyarı

Vali Toraman'dan öğretmenlere çalışma uyarısı

 

Kütahya Valisi Ömer Toraman, Şehit Cuma Dağ İmam Hatip Ortaokulu ile Kütahya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

 

 

Vali Ömer Toraman'a İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şube Müdürü İbrahim Sak, Okul Müdürü Ramazan Söyler eşlik etti.

 

6,7, 9 ve 10. sınıf öğrencilerinin derslerine katılan Vali Dr. Ömer Toraman öğrencilerle sohbet etti, derslerini, okul, pansiyon ve okul servisleri hakkında düşüncelerini sordu.

 

Vali Ömer Toraman sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenlerle bir araya gelerek istişarelerde bulundu, istek ve arzularını dinledi.

 

Öğrencilerin başarıya ulaşmasında öğretmenlerin rolüne dikkat çeken Vali Ömer Toraman, “Eğitim ve öğretimi mekanik olmaktan çıkarıp duygusal ve insani faaliyet halinde ele almamız gerekiyor. Çocuklarımızın başarılı olması için anne-baba titizliğinde çalışmamız lazım. Çocuklarımıza karşı hem duygusal hem de bilgisel olarak destek olmalıyız. Öğretmenlerimiz, daha iyisine ulaşmak için öğretmenler odasında istişarelerde bulunmalı, tecrübelerini paylaşmalı. Zorluklarla mücadele edilerek bir birim başarı elde etmek, çok uygun ortamlarda iki birim başarı elde etmekten daha kıymetlidir. Dolayısıyla burada sizin elde edeceğiniz en ufak bir değişikliğin anlamı ve değeri çok büyük” diye konuştu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Toraman'dan, öğretmenlere, , uyarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir