Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 11:44 Bu haber 1981 kez okundu
 
VALİ TORAMAN VE EŞİ 102 YAŞINDAKİ HAVVA KORKMAZ İLE ŞEHİT ANNELERİNİ ZİYARET EDEREK GÖNÜLLERİNİ KAZANDILAR
VALİ TORAMAN VE EŞİ 102 YAŞINDAKİ HAVVA KORKMAZ İLE ŞEHİT ANNELERİNİ ZİYARET EDEREK GÖNÜLLERİNİ KAZANDILAR
KÜTAHYA Haberi
VALİ TORAMAN VE EŞİ 102 YAŞINDAKİ HAVVA KORKMAZ İLE ŞEHİT ANNELERİNİ ZİYARET EDEREK GÖNÜLLERİNİ  KAZANDILAR

VALİ TORAMAN VE EŞİ 102 YAŞINDAKİ HAVVA KORKMAZ

İLE ŞEHİT ANNELERİNİ ZİYARET EDEREK GÖNÜLLERİNİ 

KAZANDILAR

 

 

        İHSAN  TUNÇOĞLU SABAH - KÜTAHYA

 

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ile eşi Neşe Toraman, Anneler Günü sebebiyle 102 yaşındaki Hava Korkmaz ile Şehit Uzman Onbaşı Muhammed Yılmaz’ın ailesini ziyaret etti.

 

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ile eşi Neşe Toraman, Evliya Çelebi mahallesinde yaşayan 102 yaşındaki Hava Korkmaz ile Suriye'nin İdlip kentinde rejim unsurları tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Muhammed Yılmaz’ın annesi Hatice Yılmaz’ı evlerinde ziyaret ederek Anneler Günü’nü tebrik etti.

 

Hava Korkmaz ile şehit annesi Hatice Yılmaz’a Anneler Günü sebebiyle hazırlanan çiçek ve hediyelerini Vali Toraman ile eşi Neşe Toraman takdim etti.

 

 

 

“ASIRLIK ÇINARLARIMIZ İÇİN HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU”

 

İçişleri Bakanlığı ile Hz. Hatice Vakfı iş birliğinde hayata geçirilen proje kapsamında Sakarya’da “Cennet Anneleri” adında hatıra ormanı oluşturulduğunu belirten Vali Dr. Ömer Toraman, Kütahya’da yaşayan 100 ve üzeri yaştaki 14 annemiz için hatıra ormanına birer fidan dikildiğini söyledi.

 

 

“ŞEHİT ANNELERİ VE BÜYÜKLERİMİZ ZİYARET EDİLECEK”

 

Anneler Günü sebebiyle düzenlenen ziyaretlerin gün boyu devam edeceğini belirten Vali Toraman, ziyaretlerin il merkezinde emniyet, jandarma personeli ile birim müdürleri, ilçelerde ise kaymakamlar aracılığıyla gerçekleştirileceğini söyledi.

 

 

Kovid-19 tedbirleri kapsamında maske takılan ve sosyal mesafe kuralına uygun gerçekleştirilen ziyaretlerde Vali Toraman ile eşi Neşe Toraman’a Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Turan eşlik etti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, TORAMAN, VE, EŞİ, 102, YAŞINDAKİ, HAVVA, KORKMAZ, İLE, ŞEHİT, ANNELERİNİ, ZİYARET, EDEREK, GÖNÜLLERİNİ, , KAZANDILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir