Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 14:46 Bu haber 5764 kez okundu
 
Validen Basın Açıklaması
Validen Basın Açıklaması
KÜTAHYA Haberi
Validen Basın Açıklaması

BASIN AÇIKLAMASI
 
 
Son günlerde öne çıkan haber ve yorumlarda, Kütahya Valiliği İl Özel İdaresinin bir aracına ait olarak şahsıma yönelik ithamlarda bulunulması nedeniyle bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.
 
31 yıldır yürüttüğüm, Mülki İdare Amirliğim boyunca, görev yaptığım çeşitli yerlerde hizmetinde bulunduğum vatandaşlarımız ve birlikte çalıştığım arkadaşlarım kamu kaynaklarının hesaplı ve tasarruflu kullandığım hususunu önceliklendirdiğimi bilirler.
Valiliğimizin kullanımında bulunan makam aracımız 2008 modeldir.  Bahse konu araç ise İl Özel İdaremize ait 2014 model minibüs bir araçtır. 
 
İlimiz sınırları içerisinde, gerek heyet çalışmaları gerekse Devlet Büyüklerinin ziyaretleri esnasında hizmete özel kullanılan bu tür bir aracın eksikliği dolayısıyla, anılan zamanlarda diğer kurumlara ait minibüs kullanılmaktaydı. 
Müteaddit defalar görev çakışması yaşandığından yeni bir araç alınması yerine İl Özel İdaremize ait bu aracın hizmete hazır hale getirilmesi için 19.04 2018 tarihinde başlatılan süreçle,  60.000 Türk Lirası karşılığı ihale edilip, 20.07.2018 tarihinde teslim alınmıştır.
Bu meseleyi, hem hizmetlerin yürütülmesi hem de tasarruf açısından değerlendirmişken kamuoyuna bu salik ile yansıması Devletine ve Milletine karşı sorumlu bir kişi olarak beni fevkalade üzmüştür.
 
Ahmet Hamdi NAYİR
      Kütahya Valisi
Kaynak: Editör:
Etiketler: Validen, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir