Haber Detayı
21 Nisan 2020 - Salı 01:53 Bu haber 1730 kez okundu
 
Valiliğimizce Dağıtılan Maskeler Ücretsizdir
Kütahya Valiliği tarafından son zamanlarda en çok konuşulan maske dağıtılması ile ilgili olarak bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama da şu bilgilere yer verildi
GÜNDEM Haberi
Valiliğimizce Dağıtılan Maskeler Ücretsizdir

Valiliğimizce Dağıtılan Maskeler Ücretsizdir

Kütahya Valiliği tarafından son zamanlarda en çok konuşulan maske dağıtılması ile ilgili olarak bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama da şu bilgilere yer verildi.

1- Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında maskesiz girişe izin verilmeyen sağlık kurumları başta olmak üzere diğer kamu kurumları ve kuruluşlarına girişte tıbbi maskesi olmayan vatandaşlara maskeleri Valiliğimizce ücretsiz veriliyor. İlk etapta 70 bin adet maskenin dağıtımına başlanmıştır.

 

2- Uygulama noktalarında yapılan kontrollerde sürücü ve yolcular Kovid - 19 tedbirleri hakkında bilgilendirilirken araçta maskesi olmayan tüm sürücü ve yolculara emniyet ve jandarma personeli tarafından ücretsiz maske veriliyor.

 

3- Tıbbi maske talebinde bulunan 10 ve üzeri çalışanın olduğu iş yerlerinde de ücretsiz maske dağıtımına başlandı. İş yerlerinde ilk etapta 30 bin adet tıbbi maske ücretsiz dağıtılacaktır.

 

4- Pazar yerleri, otobüs durakları, işlek cadde ve sokaklar gibi halkın yoğun olarak bulunduğu noktalarda ücretsiz maskeler ise Kütahya Belediyesi zabıta ekipleri tarafından dağıtılmaktadır.

 

5- Öte yandan vatandaşlarımız bireysel olarak e-Devlet üzerinden ücretsiz maske talep edebilmektedir. Sağlık Bakanlığının planlayacağı tarihten itibaren 20-65 yaş aralığındaki vatandaşlarımızın eczanelerden bedelsiz olarak dağıtılacak maskeleri temin etmek için cep telefonlarına gelen mesajdaki kod ile başvurmaları gerekmektedir. Uygunluğun onaylanması halinde eczane tarafından on gün için beş adet maske vatandaşlarımıza ücretsiz olarak teslim edilecektir.

Kaynak: Editör: Özkan ERVÜZ
Etiketler: Valiliğimizce, Dağıtılan, Maskeler, Ücretsizdir,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir