Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 16:10 Bu haber 7414 kez okundu
 
VATANDAŞ YİNE ÇİNİGAZ'A TEPKİLİ
FATURA ÖDEME NOKTALARINDA 2 TL İŞLEM ÜCRETİ ALINIYOR
YAŞAM Haberi
VATANDAŞ YİNE ÇİNİGAZ'A TEPKİLİ

KARTLI SAYAÇLARA FATURA BORCU 

 

FATURA ÖDEME NOKTALARINDA 2 TL İŞLEM ÜCRETİ ALINIYOR

 

Kütahya’da doğalgaz sorunlarına bir yenisi daha eklendi.
Ön ödemeli kartlı sayaç kullanan abonelere, fatura borcu gelmeye başladı.
Vatandaşlar “Kartlı sistemde nasıl borç olabilir?” diye duruma tepki gösterdi.Aynı zamanda fatura ödemelerinde ise 2 TL işletim ücreti alınmasına yine vatandaş tepki gösterdi.

 

    Mekanik sayaç tarafından kaydedilen tüketim m3 cinsinden ön ödeme cihazına iletilmekte ve haberleşme anında zaman zaman aksaklıklar (krediden eksik düşüm) meydana gelebilmekte, bu tür durumlarda mekanik sayacın endeksi dikkate alınarak hesaplama yapılmakta ve eksik düşülen miktar aboneye tahakkuk ettirilerek tebliğ edilmektedir. Söz konusu abonede kazan sayacının mekanik ölçüm yapan kısmındaki tüketim miktarı ile ön ödeme cihazına aktarılan tüketim miktarı arasında fark olduğu görüldüğünde, bu fark aboneye borç olarak yansıtılıyor.
Sayaç arızalandığında veya bakiye bittiğinde gazı kesemezse bu tutarda aboneye borç olarak yansıyor.

 

   Vadandaşların sayaç arızasından dolayı yakıt borçlarının olduğu öne sürerek yüksek rakamlar talep ettmekdedirler, genelde 3000 tl olarak faturalandırılmakta ve vatandaştan bu rakamı ödemesi istenilmekte,peki arızalı olan sayaçı zamanında neden sökmemekteler ve bu eziyeti vatandaşa yapmaktadırlar.

    Yüksek rakamlı borça itiraz eden vatandaşlara yeni gaz satışı yapılmamakta, bu soğuk havalarda halka eziyet edildiği yönünde iddaa edilmektedir. 

 

    Bir çok abonede aynı sorununun yaşanması, durum gerçekten böylemi sorusunu akıllara getiriyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VATANDAŞ, YİNE, ÇİNİGAZ'A, TEPKİLİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir