Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 16:01 Bu haber 7376 kez okundu
 
Yapılamayan Stadyum Tepkisi
Mavi Şimşek Tarraftar Grubundan Stadyum Tepkisi
SPOR Haberi
Yapılamayan Stadyum Tepkisi

Bugün burada Grup Mavi Şimşek taraftar grubu olarak böyle bir açıklama yapmak istemezdik, ama gelinen son durum maalesef artık bizleri haddinden fazla üzmüş ve çileden çıkarma durumuna getirmiştir. 


Bizler her verilen söze inanmış her seferinde sabretmiş ve belki olur gerekçesi ile beklemeye devam etmiş bulunmaktayız. Ama artık gördüğünüz üzere 1 adım bile yol kat edilmemiştir.

 

2015 Yazı.. Dumlupınar Stadyumu'nun zemini yaklaşık 1 Milyon TL maliyetle yenilendi. Şampiyonluk kadrosu kuran Kütahyaspor ilk dört iç saha maçını Tavşanlı'da oynamak durumunda kalmıştır.

 

2016 Yazı.. Dumlupınar Stadyumu depreme dayanaksız raporu aldırıldı. Ancak 3.Ligde mücadele edecek Kütahya'nın alternatif stadı olmadığı için yıkım kararı ertelenmiştir.

 

2017 Yazı.. Grup Mavi Şimşek önderliğinde sevgi yolu girişinde imza toplayarak yeni stadyum yapılana kadar yıkımın durdurulmasını sağlamıştır.

 

2017 Yılı Sonu.. Tüm bilbordlara 15 Bin kişilik modern yeni stadyum hayırlı olsun haberi girilerek tüm milletvekillerinin fotoğrafının bulunduğu teşekkür yazıları asıldı..

 

2017-2018 Sezon Sonu.. Vee Dumlupınar Stadyumu apar topar yıkıldı.. Kimse ne olduğunu bile anlayamadı.

 

2018 Yazı.. Halil Akkaş Stadı'na portatif 1500 kişilik geçici tribün hazır hale getirildi. Buradaki portatif tribünler yaklaşık 2 ay içinde tamamen hazır oldu. Yani istenilse 2 ay içinde böyle bir şey yapılabiliyordu.

 

30 Haziran 2019.. Milletvekili Ahmet Tan, Dumlupınar Stadyumu'na portatif tribünlerin yeni sezona yetiştirileceği sözünü verdi..

 

15 Ağustos 2019.. Yeni modern stadyum unutuldu.. Dumlupınar'a portatif tribün yapımına başlanmadı..

 

SİZ SÖYLEYİN!

 

Tüm Türkiye'de stadyumun yenisi yapılmadan eskisi yıkılmazken, hatta bazı şehirlerde yenisi yapılmasına karşın eskisi alternatif olarak yaşamaya devam ederken Kütahya'da eşi görülmemiş bir uygulama yapılması ve bir şehrin mağduriyetinin hiçe sayılarak yetkililerin kılını bile kıpırdatmamasını hangi iyi niyete sığdıralım?

 

Saygılarımızla Grup Mavi Şimşek Taraftar Grubu.

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: Yapılamayan, Stadyum, Tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir