Haber Detayı
26 Şubat 2018 - Pazartesi 11:11 Bu haber 6195 kez okundu
 
Yeni Derneğin İlk İcraatı ‘Afrin’e Selam Ve Dua’ Programı
Maltepe Mahallesi Koruma ve Yardımlaşma Derneğinin İlk İcraatı ‘Afrin’e Selam Ve Dua’ Programı
KÜTAHYA Haberi
Yeni Derneğin İlk İcraatı ‘Afrin’e Selam Ve Dua’ Programı

Maltepe Mahallesi Koruma ve Yardımlaşma Derneğinin İlk İcraatı ‘Afrin’e Selam Ve Dua’ Programı

 

Kütahya’da yeni kurulan Maltepe Mahallesi Koruma ve Yardımlaşma Derneği, ilk etkinlik olarak Afrin Harekatında bulunan Mehmetçik için Kur’an okuma ve dua programı düzenledi.
Maltepe Mahallesi sakinleri tarafından, mahalleli arasında yardımlaşmayı artırmak adına kurulan Maltepe Mahallesi Koruma ve Yardımlaşma Derneği, Maltepe Parkı olarak biline Ressam Ahmet Yakupoğlu Parkında Mehmetçik için dua programını gerçekleştirdi.
Program ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Dernek Başkanı Hakan Demirtaş, yaklaşık iki ay önce kurulduklarını belirtti. 
Derneği mahalle sakinleri olarak kurduklarını ve mahalleli arasında yardımlaşmayı sağlamak ve korunacak değerleri koruma altına almak amacıyla kurulduklarını dile getiren Demirtaş, “yeni bir dernek olmamıza rağmen yaklaşık 65 civarında üyemiz var. Bugün üyelerimizle birlikte ilk etkinlik olarak Mehmetçiğimiz için dua programı düzenleyelim istedik. Burada, Afrin Harekatında bulunan askerlerimiz, güvenlik güçlerimiz için Kur’an okuyup dualar ettik. İnşallah Rabbim onların yardımcısı olsun. Dualarımız Mehmetçiğimiz ile birlikte” diye konuştu.
Mahalle sakilerinin de katıldığı program, fetih süresi okunması ve dua edilmesinin ardından katılımcılara ikramların sunulması ile sona erdi.

Kaynak: Editör: İlknur ERGİN
Etiketler: Yeni, Derneğin, İlk, İcraatı, ‘Afrin’e, Selam, Ve, Dua’, Programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir