Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 10:31 Bu haber 3396 kez okundu
 
Yeni Orman Yolları Açılıyor
Kütahya ve İlçelerine Yeni Orman Yolları Açılıyor
KÜTAHYA Haberi
Yeni Orman Yolları Açılıyor

Çalışmalarımızı Kolaylaştıran Orman Yollarımız

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü ormancılık faaliyetlerini aksamadan ve en iyi şekilde yürütebilmek için yol ağı çalışmalarına büyük önem veriyor.

Kütahya Orman İşletme Müdürlüğü Dumlupınar Orman İşletme Şefliği 2017 programında olan 413 kod nolu yolda büyük onarım ve bu yola bağlantılı traktör yolu tamamlandı. Yine yapılan çalışmalar ile Simav Orman İşletme Müdürlüğü Korucuk Orman İşletme Şefliğinde Yangın Müdahale Cephesi programında olan 532 ve 537 kod nolu yol yapımı ile Kiçir Orman İşletme Şefliği 2017 programında bulanan 403, 415, 423, 425 kod nolu yollarda toplam yangın müdahale cephesi çalışması yapıldı.

Bölge Müdürü Adnan Kayım; Orman yolunun olmadığı yerlerde hiçbir ormancılık faaliyetinin yapılamayacağını belirtti. Kayım “ Orman yol ağının düzenli ve kapsamlı olması başta koruma olmak üzere yapacağımız her türlü çalışmada bizlere kolaylık sağlar. Bizde Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü olarak orman işletmeciliğinin vazgeçilmez parçası olan orman yollarımızın bakımlarını yaparak aynı zamanda yeni yollar açıyoruz. Orman ürünlerinin ekonomik olarak taşınması, orman içinde yapılan ekim, dikim, doğal gençleştirme gibi silvikültürel çalışmaların zamanında gerçekleştirilmesi için ulaşımın sağlanması, ormanların kontrollü biçimde korunması ve orman yangınlarına anında müdahale edilmesi yapılacak orman yolları ile mümkün” diyerek sözlerini noktaladı.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Orman Genel Müdürlüğümüzün verdiği program çerçevesinde 2017 yılı içerisinde 50 km yeni orman yolu yapımı, 70 km büyük onarım, 102 km üst yapı ve 100 km sanat yapısı çalışmasının yanında Emet’te 9 Km, Gediz’de 14 Km, Simav’da 20 Km ve Tavşanlı’da 11 Km olmak üzere toplam 54 Km yangın müdahale cephesi çalışması yapıldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, Orman, Yolları, Açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir