Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 09:25 Bu haber 3900 kez okundu
 
YENİ REKTÖR KAMPÜSÜ BİSİKLETLE DOLAŞARAK YENİ KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERE TANITTI
YENİ REKTÖR KAMPÜSÜ BİSİKLETLE DOLAŞARAK YENİ KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERE TANITTI
- Haberi
YENİ REKTÖR KAMPÜSÜ BİSİKLETLE DOLAŞARAK   YENİ KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERE TANITTI

 

CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN ATANAN YENİ REKTÖR KAMPÜSÜ BİSİKLETLE DOLAŞARAK   YENİ KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERE TANITTI

 


REKTÖR KAZIM UYSAL: “ KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ ANADOLUNUN PARLAYAN YILDIZI OLACAK”DEDİ

 


İHSAN TUNÇOĞLU 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından; Kütahya Dumlupınar Üniversitesi(KDPÜ)ne Rektör olarak  atanan   Prof. Dr. Kazım Uysal, bu yıl üniversiteye gelen öğrenciler için düzenlenen  “ oryantasyon” programının ilk etabında , Kampüs sahasında bisikletle gezerek fakülteleri,Konferans salonları,Spor Salonları,Kütüphane ve diğer birimleri tanıttı. 

 Evliya Çelebi Yerleşkesi'nde bulunan Eğitim Fakültesi önünde öğrencilerle bir araya gelen  yeni Rektör Prof.Dr.Kazım Uysal, öğrencilerle  tanıştı. Yeni öğrenciler için düzenlenen bisiklet turu etkinliğine de katılan Uysal; Rektör yardımcıları , Dekanlar, Genel Sekreter ve Akademik ve İdari kadro ile birlikte  Fakülte ve diğer birimleri gezdi.

 


“ÜNİVERSİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ’


Rektör Prof.Dr. Kazım  Uysal; konuşmasında şu görüşlere yer  verdi:
" Kütahya Dumlupınar Üniversitesi “ Anadolunun parlayan yıldızı” olacaktır. Bu hizmet yarışında biz hizmet çıtasını daha üst sıralara taşımak için el birliği ile çalışacağız.Öğrencilerimizin üniversitemizi tanıma programlarına ağırlık veriyoruz çünkü bu öğrencilerimiz Türkiye'nin dört bir yanından hatta dünyadan, değişik ülkelerden geliyorlar. İlk gelişleri itibarıyla gurbet, hüzün duyguları ile dolu olabilirler,bu normal duygulardır.  Öğrencilerimizin üniversitemize daha kolay uyum sağlamaları, kendilerini sıcak bir ortamda hmeleri ve benimsemeleri, eğitim öğretime problemsiz başlamaları için bu tür oryantasyon programlarını  başlattık ve sürdürmeyi planladık. Birçok aktivitemiz olacak. Bunlardan biri kampüsümüzü bisikletle gezerek tanıtmak. Ben de bisikletime binerek  akademik ve idari kadromuzla öğrencilerimize kampüsümüzü tanıtmaya çalışıyoruz”

 


YENİ KAYIT İÇİN KENTE GELEN ÖĞRENCİLER İÇİN KARŞILAMA

 


KDPÜ Rektörlüğü ve Kütahya Belediye Başkanlığı  yeni gelen üniversite öğrencileri için Otogarda açılan stantlarda  Kütahya ve Üniversite hakkında bilgi verilerek broşür dağıtıldı,İkramlarda bulunuldu.
Sabah Gazetesi Kütahya Temsilcisi ve Muhabiri, Dumlupınar Üniversitesi e.Öğretim görevlisi İhsan Tunçoğlu Rektör Prof.Dr.Kazım Uysal’ı tebrik ederek başarı dileklerinde bulundu

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: YENİ, REKTÖR, KAMPÜSÜ, BİSİKLETLE, DOLAŞARAK, , , YENİ, KAYIT, YAPTIRAN, ÖĞRENCİLERE, TANITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir