Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 11:48 Bu haber 12454 kez okundu
 
YENİ STAD'I SPOR ADAMLARINA SORDUK
Kütahya'ya Yapılacak Yeni Stadyumu Spor Adamlarına Sorduk
SPOR Haberi
YENİ STAD'I SPOR ADAMLARINA SORDUK

 Yılan Hikayesine Dönen Kütahya'ya Yapılacak Yeni

Stadyumu Spor Adamlarına Sorduk

 

 

    Yeni stad uzun vadeli olması açısından 25 bin kişlik olmalı. Sosyal alanlarıyla birlikte şehir dışına planlanmalıdır. Maç günleri trafik çilesi yaşanmaması için şehir dışı uzun vadeli bir seçenek olacaktır. Ayrıca mevcut sahaların kaybedilmesi halinde Kütahyasporumuza ileride sporcu, taraftar, yönetici sağlayacak olan amatörler zarar görecektir.

Ahmet Bayer
Antrenör

 


    Etrafındaki sahalarla birleştirilerek yeni stad eski yerine yapılmalı sosyal alanları ve otoparkıda olmalı. Gelirleri Kütahyasporumuza verilmelidir.
 Merkezde eski yerindeyken perşembe çift kalelerinde bile en az 100 kişi seyircisi olan Kütahyasporumuz, zafertepe tesislerinde seyirciden yoksun bir şekilde antrenman yapmaktadır.

Ali Osman Duymaz
GMŞ Tribün Lideri

 


  Stadın seyirci kapasitesi nedeniyle şehir içi trafiğini olumsuz etkilemeyecek bir yere yapılmalı.
Mevcut Sahaya Amatörlere Hizmet Etmesi için Portatif Tribün Yapılmalı.
Kütahyaspor Eski Başkanlarından
Ali OKÇU
ASKF 2.Başkanı

 


  Şehir merkezinde olsun. Barcelona, Madrid ve diğer Avrupa ülkelerinde hep şehir merkezidedir. Ulaşım ve daha fazla verimli kullanmak için sehir merkezi. Antalyanin stadıda şehir merkezinde alt tarafları alışveriş merkezi her zaman faal bir şekilde kullanilmaktadır. Sadece 15 günde bir maç için değil.

Prof.Dr.Mehmet ACET
TÜFAD Başkanı

  

   Eski Kültür sarayı,Kapalı spor salonu ve şuan bölgede bulunan 3 futbol sahasının bulundu alanın toplamı tek bir stadyum yapmaya çok elverişli ayrıca içerisine otopark,eğlence alanları ve Amatör branşta mücadele eden(güreş,boks,tenis vb)bir çok branşın faydalanacağı bir yer olacak, içerisine birde Kütahyaspor müzesi yapılırsa tüm vatandaşlarımızın rahat bir şekilde sadece hafta bir değil diğer günlerde gelebileceği bir alan olur.Bunun örnekleri hem Ülkemizde hemde Avrupa çok var stad bence ayrı yerine yapılmalı ve en az 25 bin kişilik olmalı.

  Hakan Demirtaş

      Antrenör

 

   Şehir merkezi dışına çıkıldığında Kütahyaspor'un havası sönüyor,seyirci 5km dışarı gitmiyor,Takımı ateşliyemiyor. Çünkü ayağı merkeze alışmış,bence stad aynı yerine 25 bin kşilik olması çok mantıklı olur siyasilerede sesleniyorum seçimlerde 70 oy veren bu memleket en az 25 bin kişilik bir stadı hak ediyor.

   Rıza Vançin

Eski Kütahyaspor Yöneticisi

 

   Dumlupınar stadının olduğu alan en uygun şekli ve Kütahya kapasitesine uygun oluşu nedeniyle tercih nedeni olmalıdır,gelecek yıllar için düşünüldüğünde ise akkent mahallesine ayrı bir stadyum yapılıp Kütahyaspor'a tahsis edilmeli mevcut dumlupınar ise Kütahyasporun geleceğini teşkil edecek olan amatörlere bırakılmalıdır.Dumlupınar stadının yeni hali 17 bin kişilik, Akkent'e yapılacak olan yeni stadın ise en az 22 bin kişilik olmalıdır.

   Mehmet Yaylıoğlu

   Gazeteci/Yazar

 

    Stadımız eski yerine yapılmalı, eklenecek olan sosyal ve kültürel alanlarda da şehir ekonomisine destek verecek şekilde dizayn edilmelidir. Kütahyali ileri gelenlerinin futboldan elde edilebilecek gelirleri girmesi ve buna göre adım atmaları gerekiyor. AVM sinema salonu vb yerleri stadin altına katabilirsek hem şehrimize değişik bir hava katar hemde kutahyaspora ciddi anlamda gelir kapısı olur.

   Özkan Ervüz

    Spor Yazarı

 

Kaynak: Editör: Hakan DEMİRTAŞ
Etiketler: YENİ, STAD'I, SPOR, ADAMLARINA, SORDUK,
Yorumlar
Haber Yazılımı
esigc.org üyesidir